999 rezultate për

vmro

Loja dinake e VMRO-DPMNE-së me amnistinë Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovksi, në emisionin Click Plus tha se arsyeja kryesore që referendumi ka pasu
Kërcënohen me jetë deputetët e VMRO-DPMNE që përkrahin të ardhmen Deputetët e VMRO-DPMNE-së, me të cilët ka disa ditë që kolegët e tyre nga LSDM-ja dhe BDI-ja i shohin edhe njëherë argum
Mickoski e ka hallin te prokuroria speciale, kërkon ta fundosë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka deklaruar se nëse kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev heq dorë nga m
VMRO-DPMNE e vendosur të bllokojë të ardhmen e Maqedonisë “Tërë procedurën e referendumit e konsiderojmë të falsifikuar dhe ne nuk e njohim rezultatin. Ne do të donim t’i dërgoni
Maqedonia drejt zgjedhjeve të parakohshme Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshi
Dy zyrtarë të VMRO-DPMNE-së hedhin votën në referendum Ish-ministri nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov dhe deputeti i kësaj partie, Kërsto Jovanovski votuan në refere
VMRO-DPMNE: E pranojmë edhe rezultatin pro në referendum Nëse referendumi do të jetë i suksesshëm dhe shumica do të votojnë në drejtim për përkrahje të referendumit, situata mbe
Mickoski nuk bindet edhe nga Anglia për referendumin Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka zhvilluar takim me ministrin britanik për Evropë dhe Amerikë, Ser Al
Ish-ministri i VMRO-DPMNE do të votojë pro referendumit Ish-ministri i VMRO-DPMNE dhe ish-anëtari i lartë i kësaj partie, Nikolla Todorov ka bërë të ditur se do të votojë në fa
VMRO-DPMNE: Qytetarët janë të lirë të votojnë pro ose kundër në referendum Me fjalën “Se në fund do të fitojë Maqedonia”, lideri i partisë opozitare maqedonase, VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski
Zbulohet dita kur opozita merr vendim për referendumin Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së, të martën do të marrë qëndrim për referendumit, ka mësuar “Nezavisen vesnik” (Gazeta
Mickoski nuk bindet: Marrëveshja me Greqinë është e dëmshme Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot ka zhvilluar takim me kancelarin austriak, Sebastian Kurz. Ashtu siç
Zaev i jep një goditje VMRO-së Branislav Svetozareviç u shkarkua nga posti i drejtorit të Institutit Kombëtar – Muzeu i Luftës Maqedonase për Shtetësi
VMRO nis marshin kundër të ardhmes së Maqedonisë Duke kërkuar largimin e kryeministrit aktual, Zoran Zaev, VMRO-DPMNE-ja ka njoftuar se do të mbajë protestë të dielën në
Huliganët që pushtuan Kuvendin i dërgojnë ultimatum VMRO-DPMNE “Liri për mbrojtësit e Kushtetutës ose opinioni maqedonas do të mësojë për tradhtinë nga partia”, ky është ultimatumi i
VMRO sërish pengon Dimitrovin në Kuvend Për të dytën ditë me radhë VMRO DPMNE-ja opozitare po pengon Ministrin e Jashtëm, Nikolla Dimitrov që të raportojë për r
VMRO vazhdon përpjekjet dëshpëruese kundër Zaevit VMRO-DPMNE-ja opozitare, përmes një komunikate me shkrim, ka akuzuar partinë në pushtet, LSDM, dhe liderin e saj Zoran Z
Mësoni kur mbahet takimi i radhës i liderëve Me ftesë të kryeministrit Zoran Zaev, të hënën në orën 9 të mëngjesit do të mbahet takimi i radhës mes të parëve të VMRO
Kodin Zgjedhor, VMRO-DPMNE e zvarrit punën e seancës plenare Kuvendi i Republikës së Maqedonisë nuk arriti ta miratojë rendin e ditës së seancës së 53-të pasi që deputetët e VMRO-DP
LSDM: Tradhti është dëmtimi i së ardhmes së Maqedonisë nga ana e VMRO-së OBRM-PDUKM dëshiron të ngrejë padi penale për një akt jo ekzistues, diçka që nuk ka të bëjë me realitetin apo ndonjë vep