999 rezultate për

vmro

Fundoset VMRO-DPMNE, i largohen edhe katër deputetë Ka shkuar në 12 numri i deputetëve që janë larguar nga koalicioni opozitar i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja, i cili nga 51
Gjykata i jep një goditje pronës së VMRO-DPMNE Me kërkesë të Prokurorisë Speciale Publike, gjykatësi i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Shkup solli vendim me
VMRO-DPMNE drejt shkrirjes, nisin kërcënimet me vdekje Vazhdojnë përçarjet dhe kërcënimet brendapartiake në VMRO-DPMNE. Nga partia opozitare është larguar kryetari i forcave t
Opozita sot kërkon falje për ngjarjet e turpshme në Kuvend Propozim ligjin për amnisti që e kërkon VMRO-DPMNE, për të gjithë të akuzuarit për dhunën në Kuvend më 27 prill të vitit
VMRO-DPMNE i del në mbrojtje kryetarit të saj pas akuzave për korrupsion VMRO-DPMNE i ka hedhur poshtë akuzat e zëdhënsit të LSDM-së Kostandin Konstadinovski, ndaj liderit të VMRO-DPMNE-së Hris
Presidenti Ivanov mund të shkarkohet Shumica parlamentare në Maqedoni mund të iniciojë mocion besimi ndaj presidentit Gjorge Ivanov. Në mungesë të numrave të
Todorov shpërthen ndaj ish-partisë: Janë antiperëndimorë Ish-ministri i Shëndetësisë dhe funksionari i lartë i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov pas largimit nga anëtarësia së part
Këto janë vendimet e VMRO-DPMNE, a u përjashtua kushëriri i Gruevskit? Në mbledhje ishte propozuar Kongresi i jashtëzakonshëm i partisë VMRO me qëllim verifikimin e besueshmërisë së kryetarit
VMRO-DPMNE përfshihet nga zënkat, skenaret dhe roli i kushëririt të Gruevskit Anëtarët e VMRO-DPMNE-së në rrjetet sociale publikojnë “skenarë” të ndryshëm që do të mundeshin të ndodhin në seancën e
Nxehet kazani në VMRO, miqtë bëhen armiq Profesori Jove Kekenovski, i ka komentuar ndodhitë e fundit në opozitaren VMRO-DPMNE dhe spekulimet se qëndron ndarjes m
LSDM: Drejtuesit e VMRO-DPMNE janë marioneta antiperëndimore Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së dhe Hristijan Mickoski janë marioneta antimaqedone dhe antiperëndimore që u penguan në tenti
VMRO përjashton 7 deputetët që votuan për të ardhmen, vuloset fitorja e Zaevit Qeveria e Maqedonisë ka miratuar nismën për ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë ndryshimit të emrin nga Republika e
Zaev: Faleminderit deputetë të VMRO-DPMNE “Veçanërisht dua t’i falënderoj deputetë e VMRO-DPMNE-së të cilët u vendosën mbi interesin partiak dhe personal, dhe kal
Historike, parlamenti i Maqedonisë miraton ndryshimin e emrit Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që
Deputeti i VMRO-së kërkon të shtyhet gjykimi për Titanik Deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski i dyshuar në lëndën e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik” ka kërkuar që të sh
E bujshme, nga VMRO rrjedh një votë pro marrëveshjes të Prespës Deputetja e Partisë Socialiste e cila është në koalicion me VMRO-DPMNE-në, Vlladanka Aviroviq do të votojnë për ndryshim
VMRO për pajtim, cili është qëndrimi i tyre ndaj ofertës së Kryeministrit Zaev Partia më e madhe opozitare në Maqedoni OBRM – PDUKM, së shpejti pritet të del me qëndrim për ofertën e kryeministrit Zo
Çudit Zaev, ia fal "27 prillin" VMRO-së Ka dalë me një deklaratë të çuditshme kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ndaj VMRO-së gjatë seancës së sotme në Kuven
Kush po i kërcënon deputetët që janë pro marrëveshjes me Greqinë? Deputetja e VMRO-DPMNE-së Daniela Rangellova para fillimit të seancës së Komitetit Ekzekutiv të parisë ka thënë se do të
Një nen i shpëton të dyshuarit nga Prokuroria Speciale Neni 22 i Ligjit për Prokurorinë Speciale për momentin i shpëton nga akuza të dyshuarit në gjashtë hetimet e reja që i p