999 rezultate për

vmro

Drithërima në Maqedoni, VMRO-DPMNE dhe Kasami nuk e japin votën historike Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi
Kasami po prish ekulibrin në Maqedoni, deklarata suprizë e tetë deputetëve të VMRO-DPMNE Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërk
VMRO-DPMNE mbështet protestën skandaloze Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit. Për fatin e mirë të Maqedonisë ka shumë pak protestues të cilët kërkojnë t
LSDM e qetë për seancën, pret që Lëvizja BESA të mos prishë gjithçka "Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam opt
VMRO-DPMNE hap garën për president, si mund të aplikoni VMRO-DPMNE ka publikuar shpallje publike për paraqitje të kandidaturave për president të Maqedonisë. Nga partia thonë
VMRO dhe LSDM përplasen në Kuvendin e Maqedonisë për shqiptarët Debati parlamentar për pyetje deputetësh në Kuvend, përplasi LSDM-në që është në pushtet dhe VMRO-DPMNE-në në opozitë pë
Zaev do të jetë presidenti i ardhshëm i Maqedonisë Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, mbrëmë në 27 vjetorin e Konferencës së Unionit të Forcave Rinore të VMRO-DPM
A do të amnistohen vetëm deputetët e VMRO-DPMNE? Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) ka mohuar se me propozim-ligjin për amnistim të veprave t
Plas një "bombë" tjetër, kishat e diasporës ndihmonin VMRO-DPMNE Nga porositë që sot janë publikuar në Gjykatën Penale të Shkupit në seancën gjyqësore të lëndës “Titanik”, që kanë të bë
Dëshmon "ninxha": U shfrytëzuam dhe u manipuluam nga DSK-ja dhe VMRO-ja për 27 Prillin Në procesin për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë, sot në Gjykatën penale
Vdes politikani antishqiptar në Maqedoni (FOTO LAJM) Regjisori maqedonas, ish diplomat dhe ish kryetari i Kuvendit, Lubisha Georgievski sot ka ndërruar jetë në moshën 81 vje
Plas në Kuvend për deputetët e VMRO-së që u përjashtuan Debatin për çështjen e emrit e kaluan në debat për emrin e grupit parlamentar. VMRO-DPMNE-ja kërkoi nga kreu i Kuven
Sot opozita maqedonase del në protestë, ja rrugët që bllokohen Ministria e Punëve të Brendshme informoi se sot prej orës 17:00 është caktuar protestë në Shkup e organizuar nga VMRO-DP
Kuvendi i jep një goditje Gruevskit Me 62 vota për, asnjë kundër, asnjë abstenim dhe në mungesë të deputetëve të VMRO-DPMNE-së në sallë, Kuvendi i Republikë
Deputetët që braktisën VMRO-DPMNE kërkojnë falje për dhunën në Kuvend Propozim-ligji për amnisti për personat e dyshuar, akuzuar dhe dënuar për ngjarjet në Kuvend më 27 prill të vitit 2017,
Prokuroria maqedonase shton edhe dy akuza kundër Gruevskit Ish kryeministri maqedonas Nikola Gruevski, i cili është duke qëndruar azil në Hungari, i janë ngarkuar edhe dy akuza të
Prokuroria shton akuzat ndaj VMRO-DPMNE-së Prokuroria Speciale Publike ngriti dy akuza në rastin “Talir”. Padia e parë ka të bëjë me akuzën e paligjshme të arkës s
Mickoski ka hallin e presidentit VMRO-DPMNE është duke u përgatitur për zjedhjet e ardhshme presidenciale, ka njoftuar lideri i partisë opozitare Hristij
Kryetari i partisë që kundërshton BE-në del në fotografi me Lulëzim Bashën Kryetari i partisë maqedonase Mickoski që kundërshton marrëveshjen me Greqinë që mbështetet nga BE dhe SHBA ka dalë në f
Fundoset VMRO-DPMNE, i largohen edhe katër deputetë Ka shkuar në 12 numri i deputetëve që janë larguar nga koalicioni opozitar i udhëhequr nga VMRO-DPMNE-ja, i cili nga 51