Meta kërcënon me prerje dore Kryemadhin, Bashën e Edi Ramën: Do e bëj unë!
999 rezultate për

vmro

Numërimi drejt fundit: Rezultatet e 97.75% të votave të numëruara Nga përpunimi i rezultateve të 97.75 % të votave, koalicioni “Mundemi” i udhëhequr nga LSDM-ja prin me 35.86 përqind, VM
Numërohen 93.96% të votave, rezultatet në kohë reale Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve njofton se nga përpunimi i rezultateve të 93.96% të votave, koalicioni “Mundemi” i udh
Zaev shpall fitoren: Kemi tre deputetë më tepër se VMRO (VIDEO) Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev shpalli fitore të LSDM-së dhe koalicionit “Mundemi” në zgjedhjet e 10 parlamentare në Maqedon
Numërohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH-AA 8,67% Nga votat e numëruara prej 3.023 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 87 përqind të fletëvotimeve, Koalicioni i udhë
Numërohen 80% të votave, njihuni me rezultatet Nga përpunimi i rezultateve në 2,773 vendvotimeve nga gjithsej, respektivisht nga rreth 80 për qind e vendvotimeve prin
KSHZ: LSDM 36.54%, VMRO-DPMNE me 35.61%, BDI me 10.06%, ASH- Alternativa me 8.31% (VIDEO) Nga votat e numëruara prej 2.491 nga gjithsej 3.480 vendvotime, apo rreth 72 për qind të fletëvotimeve, koalicioni i udh
Të gjitha rezultatet e rreth 60% të votave të numëruara Mësohet se nga përpunimi i rezultateve në 2,274 vendvotime deri në ora 23:00, respektivisht nga rreth 60 për qind e vend
Rezultatet nga disa vendvotime, ASH-AAA në avantazh Agjencia e lajmeve INA ka siguruar rezultatet në Strimnicë të Zhelinës. Nga gjithësejt 771 votues, Aleanca dhe Altern
BESA mbështet Zaev për t'u bashkuar me VMRO-në kundër kryeministrit shqiptar (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një debat televiziv deklaroi se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm në Maqedoninë e Ve
Frika nga kryeministri shqiptar, ish-ministri i shëndetësisë: LSDM dhe VMRO të bëjnë koalicion Nikolla Todorov, ish-ministri i shëndetësisë gjatë qeverisjes së VMRO-DPMNE së Nikolla Gruevskit ka theksuar se përse të
VMRO zhvillon fushatën në Shkup, çfarë iu premtua qytetarëve (VIDEO) Sot VMRO-DPMNE filloi fushatën zgjedhore në disa qytete. Ata premtojnë zero tolerancë për korrupsionin dhe kriminali
VMRO: Zaev duhet të thirret në Prokurori për dosjen "Reket" Zoran Zaev t’i përgjigjet prokurorisë për rastin “Reket”. Ky është reagimi i parë i VMRO-DPMNE-së, pasi Bojan Jovanovski
Nuk do të hetohen "bombat" për Zaevin dhe Mickoskin Prokuroria për krim të organizuar nuk do t’i hetojë incizimet e fundit të publikuara në Youtube, që kishin të bëjnë me l
Koalicionet parazgjedhore, flet Mickoski Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Micvkoski u shpreh se subjekti që ai drejton i ka dyert e hapura për të gjitha partitë tj
Përplasje politike për aksionin policor në Krushopek (VIDEO) Bojan Mariçiq i LSDM-së dhe Stefan Andonovski i VMRO-DPMNE-së në emisionin “Rruga Drejtë” u përplasën për Prokurorinë, s
VMRO-ja nuk tërhiqet: Deputetët e përjashtuar nuk do të jenë pjesë e listave Grupi i deputetëve të pavarur nga VMRO-DPMNE-ja nuk do të jetë pjesë e listave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Zaev: Nuk ka politikan tjetër të ketë pasur bashkëpunim të mirë me shqiptarët sa unë Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, i cili mban postin e kryetarit të LSDM-së, nuk beson se ka pasur ndo
Kuvendi nga ora 19:00 do të punojë pa pauzë derisa të shpërndahet Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi kumtoi se nga ora 18:00 deri në orën 19:00 do të zgjasë pauza nga debati për propozim
Zeqiri flet ashpër: BDI dhe VMRO kanë rinovuar koalicionin e tyre kriminal Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka komentuar se BDI dhe VMRO-DPM
Koxias akuza të rënda ministres nga VMRO-ja: Mizrahi ashpër e shkeli Marrëveshjen e Prespës dhe të drejtën ndërkombëtare Për tabelën në Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale Rashella Mizrahi, reagoi edhe ish-ministri i Punëve të Jashtme i