999 rezultate për

vlores

REKORD! 10 emërime në pak muaj, emërohet drejtori i ri në Hipotekën e Vlorës Hipoteka e Vlorës do të drejtohet nga Bilbil Aliaj, i cili do të jetë drejtori i 10-të që merr përsipër të rregullojë çë
Aksion mes natës në Vlorë pasi kapën të dënuarin me 25 vite Një aksion i befasishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë. Burime për albeu.com bëjnë me dije se forcat RENEA dhe
Qëlloi me breshëri ndaj RENEA-s, si u kap i rrezikshmi i Vlorës Janë zbardhur detaje të reja nga arrestimi i të rrezikshmit të Vlorës Xhevahir Jonuzi. Jonuzi ditën e sotme u përpla
Shkëmbim zjarri me forcat RENEA, vlonjati i rrezikshëm sillet me urgjencë në Tiranë Njw ngjarje e rwndw ndodhi ditwn e sotme nw Vlorw ku plasi një shkëmbim zjarri mes forcave RENEA dhe 47-vjeçarit Xhevahi
Ishin nisur drejt Italisë, kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kër
4 persona të arrestuar, policia "blindon" befasisht Vlorën Policia e Vlorës ka zhvilluar një operacion për kapjen e personave të shpallur në kërkim për vepra penale që lidhen krye
EMRAT/ PS zgjedh drejtuesin e Lezhës dhe Vlorës Partia Socialiste po zhvillon zgjedhjet brenda radhëve të saj për krerët e degëve në rrethe. Partia Socialiste vijon
Fluks i madh në portin e Vlorës, tragetet nisen me vonesë Festat ikën dhe tashmë emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen nëpër shtëpitë e tyre. 1500 pasagjerë, 20 autobusa,
Sulmi ndaj Prokurorit Kuliçi, Gjykata e Vlorës: Të zbardhet ngjarja Gjykata e Rrethit Gjyqësor në Vlorë, me anë të një komunikatë për mediat ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ndaj mak
Gjykata jep vendimin për Presidentin e Turbinës Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për presidentin e ekipit të Turbinës, Gentian Gjoka. G
Shi, erë dhe dallgë gjigante, si paraqitet moti sot në Vlorë Situata nga reshjet e shiut në Vlorë për ditën e hënë raportohet e qetë, në këto momente reshje shiu nuk ka, edhe fuqia
Trageti nuk ankorohet dot për shkak të dallgëve, qindra pasagjerë në bord Trageti "San Damian" ka mbetur në gjirin e Vlorës. Trageti nuk mund të ankorohet për të zbarkuar pasagjerët si pasoj
Hapet tenderi për Aeroportin e Vlorës Qeveria ka hapur garën për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës. Në një konferencë në Kryeministri, ministrja e Infrastruktu
Ambulanca aksidenton të moshuarën në Vlorë Ambulanca e spitalit rajonal të Vlorës merr një telefonatë për një rast emergjence. Teksa është nisur me shpejtësi për t
Atentati ndaj të rrezikshmit të Vlorës, merret vendimi për 4 të akuzuarit Katër persona janë akuzuar si atentatorë ndaj të riut Ines Hajrulla nga Vlora. Të katërt ata do të vijojnë të qëndrojnë
Për herë të parë pa Metin, Parodistët e Vlorës ngjiten në skenë me lot dhe të qeshura Në këto ditë që tërmeti ka troditur të madh e të vogël aktorët e estradës së Vlorës kanë rikthyer buzëqeshjen. “LAJ,
VLORË/ 3 të rinj bien në pranga, vodhën sende me vlerë në 2 banesa Policia e Vlorës ka arrestuar 3 të rinj të cilët akuzohen për një sërë vjedhjesh të kryera në qytetin e Vlorës. Sipa
Po kalonte rrugën, motori përplas këmbësorin në Vlorë Një motor ka përplasur rëndë një këmbësor në lagjen “Partizani” . Aksidenti ka ndodhur pranë spitalit rajonal të Vlor
Atentati ndaj të rrezikshmit të Vlorës, kapen edhe tre persona të tjerë Tre persona janë arrestuar në lidhje me ngjarjen e muajit maj të këtij viti, ku gjatë atentatit ndaj Ines Hajrulla, u pl
Tërmeti përpiu 21 jetë e shkatërroi dhjetra banesa, Rama jep lajmin e mirë Ndërkohë që vazhdojnë kërkimet për njerëz të gjallë në rrënojat e banesave në Durrës, kryeministri Edi Rama ka dhënë laj