E FUNDIT/ Lirohet një tjetër i rrezikshëm i bandës së Durrësit
999 rezultate për

vllaznia

Vllaznia mposht kampionët, Kukësi rimerr vendin e dytë (VIDEO) Ndriçim Shtubina u jep jetë shpresave të kuqebluve për mbijetesë, duke shënuar një gol të artë dy minuta para mbarimit t
Vllaznia triumfon në Laç, Lushnja fundoset në Krujë Java e 25-të e Superiores ka ulur siparin e saj me dy ndeshjet përmbyllëse të ditës së diel. Vllaznia ka bërë surprizën
Partizani ngec me kampionët, Kukësi mposht Laçin Java e 21-të e Superiores vijoi këtë të dielë me tre takimet e orës 14.00. Partizani nuk ka mundur të shkojë më shumë se
Besa shkatërron Flamurtarin, Vllaznia barazon "in-extremis" Pas derbit të djeshëm të kryqytetit Tirana-Partizani (1-0) java e 18 e Superligës shqiptare vijoi mesditën e sotme me dy
Skënderbeu e Flamurtari me hap të sigurt, Tirana bie sërish në Lushnje Këtë të mërkurë u rikthye Kupa e Shqipërisë, me ndeshjet e para eliminatore të turit të dytë kualifikues. Në tetë stadiu
Besa mposht Vllazninë, Tirana katandiset e fundit Java e 11 e Kategorisë Superiore është mbyllur me fitoren e Besës përballë Vllaznisë. Kavajasit kanë marrë tre pikë të a
Teuta e vetme në krye, barazim në Bylis-Lushnja Java e 9-të e Kategorisë Superiore luhet në dy ditët e fundjavës, të shtunë dhe të diel. Starti i këtij "stacioni" të ga
Semedo shpëton Tiranën, Vllaznia fitore in-extremis Është mbyllur me tre ndeshjet e orës 14.00 java e tetë e Superiores. Tirana dhe Vllaznia kanë bërë detyrën në shtëpi tek
Disiplina: Vllaznia dy ndeshje pa tifozë Vllaznia duhet t’i luajë dy ndeshjet e radhës si pritëse pa praninë e tifozëve të vet. Pra, kundër Kastriotit dhe Bylisi
Besa mposht Flamurtarin, Kukësi "fal" 3 pikët Sapo kanë përfunduar tre ndeshjet e para të javës së shtatë të Superligës shqiptare të futbollit. Besa e Kavajës ka mpos
Rikthim kampionësh, Skënderbeu "pushton" Shkodrën Skënderbeu triumfon në Shkodër dhe merr kreun e klasifikimit në Kategorinë Superiore. Skuadra kampione në fuqi ka fituar
Vllaznia kap kreun, Partizani "ngec" me Flamurtarin Java e pestë e Superiores e ngriti siparin me katër ndeshjet e para, që dhuruan dy fitore të bollshme 3-0, në Shkodër dh
Superliga, Vllaznia dhe Lushnja ndahen në barazim Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja mes skuadrës së Lushnjes dhe Vllaznisë në stadiumin “Roza Haxhiu”. Një ndeshje ku s
Besa-Partizani dhe Lushnja-Vllaznia, 2 ndeshjet e para të Superligës Ndeshjet Besa-Partizani dhe Lushnja-Vllaznia do të grenë siparin e javës së katërt të kampionatit elitar të futbollit në
Superiorja: Vllaznia mposht Tiranën, Partizani ndalet në shtëpi Sapo janë mbyllur ndeshjet e javës së tretë të Kategorisë Superiore të cilat kanë sjellë edhe rezultate mjaft interesant
Vllaznia-Tirana, superatmosferë në "Loro Boriçi" Fitorja e arritur në Kukës ka shtuar entuziazmin në Shkodër. Kjo pritet që të ndikojë pozitivisht dhe të shtojë numrin e
Partizani bie në Laç, Vllaznia fiton në Kukës Janë mbyllur tre ndeshjet e para të javës së dytë të kategorisë Superiore ku spikat humbja e Partizanit në Laç 1-0 falë
Futbolli në zi, ndahet nga jeta Artan Bushati Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare trajneri i mirënjohur shqiptar, Artan Bushati. Ish tekniku i disa skuadrave ne Shqi
Shokon Vllaznia, mund kampionët në Korçë Me një gol të Arsen Hajdarit në minutën e 73 Vllaznia i shkakton Skënderbeut humbjen e parë në këto 14 javë kampionat, t
Trukimet, në listë Tirana dhe Vllaznia Një ditë më parë policia europiane Europol ka sinjalizuar skandalin më të madh të basteve në histori. Bëhet fjalë për 38