999 rezultate për

vllasi

Naser Vllasi tregon si e vranë komandantin serb në Koshare (VIDEO) Naser Vllasi, i njohur si komandant “Kobra”, gjatë betejës së Koshares, në emisionin “Debat Plus” me Ermal Pandurin në R
Telefonata dhe detajet misterioze para atentatit ndaj Azem Vllasi Ramiz Mavriqi i njohur i përbashkët i Azem Vllasit si palë e dëmtuar dhe Sadri Ramabajës si njëri nga të akuzuarit e ras
Azem Vllasi: Dikush më telefonoi nga Rusia pasi më plagosën Avokati Azem Vllasi sot para gjykatës rrëfeu momentin e plagosjes së tij nga i dyshuari Murat Jashari i cili është pjesë
Azem Vllasi paralajmëron luftë nëse flitet për kufirin Kosovë-Serbi “Nuk shoh se dialogu në mes të Kosovës dhe Beogradit që do të përfundojë shpejtë”, ka thënë Azem Vllasi për televizionin
Azem Vllasi thotë se do t'a falë Jasharin nëse tregon se kush e shtyu për t'a vrarë Azem Vllasi ka thënë sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës se është në gjendja te falë atentatorin e tij Murat Jashari
Reagimi i Krasniqit që është mësim për Azem Vllasin dhe Halil Matoshin Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj Azem Vllasit e Halil Matoshit për demonstratat
Vllasi: Kjo qeveri nuk ka ndryshuar fort prej asaj të Milosheviqit Azem Vllasi është më se i njohur qysh prej viteve tetëdhjetë, kur ishte kryetar i Lidhjes së Komunistëve të Kosovës. Ësh
Azem Vllasi zbulon vrasësit e Oliver Ivanoviçit? Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e ditës s
Vllasi thotë në Beograd se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme Avokati, Azem Vllasi deklaroi sot në Beograd, se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme, por është e nevojshme dhe e do
Vllasi: Edhe anëtarë të VV-së janë përfshirë në planin e vrasjes time Janë bërë gati 5 muaj që kur avokati i njohur kosovar, Azem Vllasi u plagos me armë zjarri në banesën e tij. Deri më
Vllasi: Vuçiç e ka kuptuar realitetin, Kosova është e pavarur Avokati dhe analisti i njohur kosovar, Azem Vllasi ka thënë për mediat serbe se Aleksandar Vuçiç e ka bërë hapin e parë
Rrëfen Vllasi, ja kush është faktori i vetëm i destabilitetit në rajon Situata politike në rajon është e tensionuar, pasi të gjitha vendet kanë qeveri të paqëndrueshme, dhe se nga ana tjetër,
Gjykata: Lirimi i Jasharit i rrezikshëm, mund ta përsërisë atentatin ndaj Vllasit Gjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, vendosi vazhdimin edhe për dy muaj të tjerë masën e parabu
Vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimi ndaj atentatorit të Azem Vllasit Gjykata ka vendosur vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të Murat Jasharit, pas tentativës për të vrarë avokatin Az
Vllasi: Shqiptarët i detyruan të ishin në RSFJ e Serbi Azem Vllasi, duke rrëfyer për sulmin që u bë ndaj tij dy ditë më parë për portalin serb "alo", ka folur edhe për Beograd
Rrëfehet Murat Jashari: Ja pse e plagosa Azem Vllasin Rrëfimi i Murat Jasharit, për ditën që ai kreu sulmin me armë zjarri ndaj avokatit Azem Vllasi, është i mbushur me plot
Vllasi: Murat Jashari mercenarë të armiqve të popullit Avokati Azem Vllasi ka deklaruar se ata që deshën ta vrasin atë dhe po pretendojnë të kenë listë për të vrarë të tjerë s
Veseli për plagosjen e Vllasit: Po i presim të gjitha përgjigjet Kryeparlamentari Kadri Veseli ka folur rreth rastit të plagosjes së Azem Vllasit dje në Prishtinë. Veseli ka përgëzu
Murat Jashari: Nuk desha ta vras Vllasin Murat Jashari i cili është i dyshuari kryesor për sulmin ndaj avokatit Azem Vllasi, ka thënë sot përpara gjykatës se nuk
Arestohet personi i tretë i dyshuar për sulmin ndaj Azem Vllasit Policia e Kosovës ka vënë në pranga edhe një shtetas tjetër, duke e çuar në 3 numrin e të rrestuarve për sulmin me armë