999 rezultate për

vleresohen

Basha jep alarmin nga Durrësi: Banesat e pabanueshme rivlerësohen të banueshme Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk kurseu akuzat kundër qeverisë gjatë takimit që pati me banorët e Shënav
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë kërkon që Shkupi dhe Tirana të vlerësohen veç e veç nga BE-ja Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov ka nënvizuar sot se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vlerësohen ndaras në p
Ejupi jep dorëheqje nga Telekomi por a do të rivlerësohen fëmijët e tij? Qershori i vitit të kaluar ka rezultuar të jetë muaji fatlum për familjen e Osman Ejupit. Brenda pak ditësh, të gjithë f
Komandot e Shqipërisë dhe FSK vlerësohen maksimalisht mes 160 vendeve të botës (FOTO LAJM) Komandot e ushtrisë shqiptare si edhe pjestar të forcave speciale të FSK-së janë nderuar me medalje gjatë stërvitjes së
Gucati kërkon që veteranët të vlerësohen nga e para, harron që kështu ndalen pensionet? Organizata e Veteranëve të Luftës së ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që çështj
Golat e Gashit vlerësohen si më të mirat në Amerikë (VIDEO) Sulmuesi shqiptar Shkëlzen Gashi ka shkëlqyer në Colorado Rapids. Ai në këtë sezon ka shënuar disa gola sensacionale,
VENDIMI/ Provim edhe për administratën, kush del keq rrezikon vendin e punës Pas infermierëve, qeveria synon të kalojë në sitën e provimit të gjithë nëpunësit e administratës civile. Përveç detyrim
Rama: S'jam feminist, por gratë duhet të vlerësohen! Në konferencën “Gratë drejt politikës dhe vendimmarrjes”, Rama ka thënë: “Nuk jam feminist, por gratë duhet të vlerësohe
Gashi më i mirë se Tevez, Kane dhe Icardi Sulmuesi i Bazelit Shkëlzen Gashi shënuar 21 gola në Superligën zvicerane gjatë këtij sezoni kur kanë mbetur edhe tre ja
Trazirat në Kumanovë, Nishani: Të vlerësohen marrëdhëniet ndëretnike Kreu i shtetit Bujar Nishani shpreh shqetësimin për situatën e sotme në Kumanovë të Maqedonisë, duke i bërë thirrje palë
Juventus, 3 emra për krahun e majtë (FOTO LAJM) Një trekuartist dhe një mbrojtës, por jo vetëm. Mes prioriteteve të merkatos së Juventusit është edhe një përforcim për
Parqet më të bukura të Italisë (FOTO-LAJM) Në Itali është çelur konkursi për përzgjedhjen e parkut më të bukur. Deri më tani janë përzgjedhur 10 finalistë të cilët
Nesër provimi i parë i maturës Rreth 45 mijë maturantë do t’i nënshtrohen nesër provimit të parë të detyruar, atë të gjuhës së huaj. Maturantët do të j
Procedurat e reja të marrjes së Doktoraturës. Si do vlerësohen Qeveria ka miratuar përbërjen dhe ka ndezur drirën jeshile për ngritjen e Komisionit për Vlerësimin e titujve akademikë.
Vendimi i qeverisë: Si do vlerësohen punonjësit në shtet Krahas ligjit të ri të përgatitur nga qeveria për Nëpunësin Civil i cili pritet që të miratohet në parlament brenda muaj
Vlerësohen reformat e ndjekura nga Forcat e Armatosura Forcat e Armatosura të Shqipërisë zhvillojnë Konferencën Finale të Integrimit në NATO. Në Konferencë ishte i pranishëm k
Roma: 4 largime, 4 afrime (FOTO LAJM) 20 milionë Euro plus të ardhurat nga shitje lojtarësh. Eshtë kjo shifra që ende pse jo zyrtarisht, Roma parashikon të ve
Vlerësohen aktivitetet e Grupit të grave deputete Grupi i Grave Deputete nga Kosova janë një prej grupeve më funksionale që kane arritur të përfshijnë të gjitha partitë d
Vlerësohen marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Hungarisë Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, ka pritur delegacionin e Grupit Parlamentar të Miqësisë Hungari-Shqipëri. Gjatë t
Nishani- Jagland: Vlerësohen reformat Gjatë qëndrimit të tij në Strasburg, Presidenti Nishani zhvilloi një takim edhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshilli