999 rezultate për

vleresimit

Kush janë personat që do të kryejnë Vettingun në Polici Ministria e Brendshme ka bërë të ditur të gjithë emrat që janë përzgjedhur në radhët e kandidatëve pwr komision të jasht
Lira turke "shkrin" pas konfliktit me SHBA, punët nuk janë hiç mirë për Erdoganin Lira turke ka hyrë në një fazë zhvlerësimi të shpejt prej disa muajsh duke bërë që brenda vitit ajo të humbasë 40 për qi
Ministria stresoi policët, por vettingu ka ngecur Ligji për vettingun në Policinë e Shtetit parashikonte që komisionet e vlerësimit të ngriheshin para një jave, por bordi
Ministria del bllof, edhe këtë vit po shpërndahet testi vlerësimit (FOTO LAJM) Edhe këtë vit në testin e vlerësimit të maturantëve po kopjohet me të madhe. Të gjitha testet janë shpërndarë në rrjete
Kush po përfiton prej zhvlerësimit të euros? Tre janë përfituesit e mëdhenj ndaj zhvlerësimit të valutës në vend, sipas Arben Shkodrës, Sekretar i Përgjithshëm i Bas
Kush janë 17 gjyqtarët kandidatë për Gjykatën e Strasburgut Në kuadër të procesit për zgjedhjen e gjyqtarit të ri të Shqipërisë në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut, Kës
Vettingu, mes frikës për amnisti dhe nevojës për ndëshkim të prokurorëve dhe gjyqtarëve keqbërës Emirjon Senja Reforma në Drejtësi është vlerësuar si pika kyçe për vendosjen e shtetit ligjor në Shqipëri dhe ro
Adriatik Llalla i shpëton Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë të ditur sot se ka ndërprerë vettingun për Adriatik Llallën. Rikujtojmë se
Dha dorëheqjen, ndërpritet vettingu për gjyqtarin e Kushtetueses Për Besnik Imerajn, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndërprerë vetingun për ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese i
Tërheqja e Llallës nga Drejtësia pushon kontrollin e tij nga Vettingu Në Shqipëri, ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka njoftuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në cilësinë
Qeveria fsheh informatat për “Trepçën” Nëntëmbëdhjetë pika të rendit të ditës janë trajtuar në mbledhjen e së martës të Qeverisë dhe censura është vënë në funk
Rama merr goditjen e radhës, Braçe shpërthen keq për Vettingun Erjon Braçe si rrallë herë më parë ka shpërthyer kundër Ramës dhe zhvillimeve të fundit në lidhje me procesin e Vettingu
Meta mbledh KLD, ja çfarë vendos për vettingun Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Mbledhja nisi
Verifikohen 68 gjyqtarë e prokurorë, dyshohet se fshehën pasurinë Prokurorë e gjyqtarë dyshohet se po tentojnë të fshehin pasuritë, për të shmangur penalizimet nga vetingu. Pjesë e këtij
Mazniku reagon pas akuzave të PD: Ja e vërteta e pronës te ish-Parku i Autobusave Pas akuzave të Jamarbër Malltezit dhe këshilltarëve të PD sot në media lidhur me zhvillimin e zonës pranë Policisë Bashk
Sot provimi i matematikës, ja si ndahen pyetjet dhe mënyra e vlerësimit 40 mijë maturantë do të zhvillojnë sot provimin e matematikës, i cili nis në orën 10:00 dhe do të zgjasë 1 orë e 30 minu
Matura, zbardhen përgjigjet e sakta të provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë Ditën e djeshme maturantët zhvilluan provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Përgjigjet pritet të dalin 17 qershor AKP k
Kuvendi voton sot komisionin ad hoc, opozita vazhdon bojkotin Pasditën e sotme rreth orës 18:00 mblidhet Kuvendi në një mbledhje të jashtëzakonshme, për ngritjen e komisionit ad hoc
Avokati i Popullit dorëzon në Kuvend dosjet e aplikantëve për vettingun Avokati i Popullit dorëzoi sot në Kuvendin e Shqipërisë, listat dhe dosjet e kandidatëve aplikues që plotësuan dokumenta
VETTINGU/ 180 aplikantë kërkojnë të bëhen pjesë e strukturave të rivlerësimit Në Shqipëri 180 persona kanë shprehur interes për të qenë anëtarë të strukturave të cilat do të bëjnë rivlerësimin e afë