999 rezultate për

vlerat

VV e LDK nuk votojnë pro ligjit për vlerat e luftës së UÇK-së Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk votuan sot për projektligjin për mbrojtj
Projektligji për vlerat e UÇK-së: Mbrojtje apo frikësim? Kuvendi i Kosovës pritet që të enjten të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çli
Më besnikja! Shenja e Horoskopit që do një person gjithë jetën Sipas astrologjisë, meshkujt që I përkasin shenjës së Demit, dinë të duan një person përgjatë gjithë jetës. Meshkujt
Temperaturat në rritje, moti mbetet i lëkundur Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja
Kosnett kundër projektligjit për vlerat e UÇK-së Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka dalë kundër projektligjit për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.
Plane për plazh? Moti merr kthesën e papritur Sipas MeteoAlb, dita nis me kthjellime dhe vranësira kalimtare por duke ju afruar mesditës vranësirat shtohen duke rrezi
Moti ndërron sërish faqe, sot priten rrebeshe shiu Sipas MeteoAlb, dita nis me kthjellime por duke ju afruar orëve të mesditës, vranësirat shtohen në territor duke sjellë
Nis rritja e temperaturave, si do mbajë sot moti Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojne në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pje
Pse duhet ta lani fytyrën me uthull molle? Të gjitha vlerat për lëkurën Uthulla e mollës dhe mjalti njihen për vetitë e tyre në kujdesin e lëkurës. Po ju paraqesim një larës që mund ta përdorn
Kthjellime në orët e para të ditës, çfarë do ndodhë me temperaturat Sipas MeteoAlb, Paraditja do të mbizotërohet nga mot i kthjellët në territorin shqiptar. Por mesdita dhe pasditja sje
Nga lëngu te bishtat, vlerat kuruese dhe ushqyese të qershisë që nuk dini Në Lindjen e Largët, sidomos në Japoni, pema e qershisë është shumë e përhapur dhe periudha e lulëzimit të saj është një
Vlerat shëndetësore të manave të bardha për diabetin dhe artritin Mani më shumë njihet për frutin e tij meshije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në mjekësinë alter
Si gatuhen kërpudhat në mënyrë që të përfitoni 100% vlerat e tyre ushqyese Kërpudhat janë një nga ushqimet më të shëndetshme për shkak të sasisë së konsiderueshme të fibrave, proteinave, aminoaci
Moti nuk po zë "vend", si do mbajnë sot temperaturat Sipas MeteoAlb, kthjellimet mbizotërojnë në të gjithë vendin gjatë paradites. Por mesdita sjellë kalime vranësirash n
ECR dënon shembjen e Teatrit: Qeveria Rama nuk pajtohet me vlerat tona evropiane Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë (ECR) risjell ne vëmendje mënyrën se si qeveria shembi Teatrin Kombët
Si piku i verës, meteorologët shpjegojnë temperaturat e "çmendura" dhe erën e fortë Sot temperaturat arritën të regjistronin vlerat 34 ºC në Kucovë dhe 35 ºC në Tiranë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Us
Evropa - themelet, vlerat dhe sfidat e saj nga Prof. Lisen BASHKURTI Java e parë e Majit na risjell në mëndje Evropën, historinë, identitetin, kontributet e saj
Vranësira të lehta, si pritet të jetë moti gjatë ditës së sotme Vendi ynë ditën e sotme do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që të jemi në mbizotërimin e kthjel
Rikthehen reshjet e shiut, moti nuk e ndan "mendjen" Duket se moti nuk do të jetë aspak favorizues për pensionistët dhe prindërit të cilët janë të autorizuar për të dalë me
Nuk ndahen reshjet e shiut, ky është moti për nesër Vranësirat dhe reshjet e shiut do të vijojnë edhe gjatë ditës së nesërme kryesisht në zonat malore. Por gjatë ditës d