Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor
999 rezultate për

vlerat

Të gjitha cilësitë shëndetësore dhe vlerat dietike të kungullit të vjeshtës Ashtu si të gjithë të perimet me ngjyrë të verdhë dhe portokalli, kungulli është i pasur në vitaminë A. Është veçanërish
Strakosha në formacionin e lojtarëve më të shtrenjtë debutues në Ligën e Kampioneve (FOTO LAJM) Thomas Strakosha këtë javë do të përjetojë për herë të parë emocionet e pjesëmarrjes në Ligën e Kampioneve, turneun më t
Si do të jetë moti këtë fundjavë? Mësojeni para se të bëni plane Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, zhvillimet e
Dita nisi me shi, por si do të jetë moti në vazhdim Sipas MeteoAlb, territori shqiptar mbetet me reshje mesatare dhe lokalisht intensive në orët e para të ditës. Por parash
Çadrën me vete, moti sot i paqëndrueshëm Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të mbetet në ndikimin e vranësirave, të cilat herë pas here pësojnë zhvillim duke sjel
Kthjellime e vranësira, parashikimi i motit për nesër Moti në vendin tonë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të pakta në orët e para të ditës. Ndërsa mes
Rikthehen vranësirat, por temperaturat mbeten të larta Vendi ditën e sotme do të mbizotërohet nga moti i qëndrueshme dhe kthjellimet. Ndërsa në zonat malore parashikohet të
Moti shoqërohet me vranësira, në këto zona nisin reshjet Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme. Në zonat juglindore vranësirat kalimtare
Mot i kthjellët, në mesditë rriten sërish temperaturat Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në pjesën më të madhe të vendit deri në orë
Frutat dhe perimet e vjeshtës, çfarë të zgjidhni këtë sezon për të marrë gjithë vlerat ushqyese Me stinën e vjeshtës vijnë edhe disa fruta e perime të mrekullueshme të cilat shijojnë shumë dhe janë plot vitamina dhe
Shtatori nis me shira, si do të mbajë sot moti Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët dhe vranësirat të lehta mbizoterojne në të gjithë Shqipërinë deri në pasdite kur në zon
Ditët e fundit të gushtit, si do të mbajnë sot temperaturat Dita e sotme pritet të jetë me temperatura të larta. Por nga sot Shqipëria dhe gjithë Rajoni i Ballkanit do të karakt
Moti për nesër, vapa afrikane vjen në Shqipëri Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushtet e qëndrueshme atmosferike dhe në këtë mënyrë vijojnë edhe ditët me mot të kthjel
Mos iu ndani plazhit! Kështu parashikohet moti në dy ditët në vijim Referuar njoftimit të Shërbimit Meterologjik ushtarak bëhet e ditur se dy ditët që vijnë moti do të jetë i kthjellët dhe
Temperatura deri në 39°C, si do të mbajë sot moti Deri në orët e mesditës vendi ynë në pjesën me të madhe do të jetë në dominimin e kthjellimeve. Sipas MeteoAlb do të
Kjo është shenja më besnike e horoskopit Sipas astrologjisë, meshkujt që I përkasin shenjës së Demit, dinë të duan një person përgjatë gjithë jetës dhe ne plan t
VV e LDK nuk votojnë pro ligjit për vlerat e luftës së UÇK-së Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk votuan sot për projektligjin për mbrojtj
Projektligji për vlerat e UÇK-së: Mbrojtje apo frikësim? Kuvendi i Kosovës pritet që të enjten të votojë në parim Projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së Ushtrisë Çli
Më besnikja! Shenja e Horoskopit që do një person gjithë jetën Sipas astrologjisë, meshkujt që I përkasin shenjës së Demit, dinë të duan një person përgjatë gjithë jetës. Meshkujt
Temperaturat në rritje, moti mbetet i lëkundur Vendi ynë mbetet në ndikimin e kthjellimeve deri pas mesditës, kur vranësira kalimtare shfaqen nëpër territor. Pasditja