999 rezultate për

vlahutin

Dita e fundit në Shqipëri, Vlahutin jep mesazh lamtumire Romana Vlahutin këtë të premte është ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë për të fundit herë. Me këtë ras
Zbardhet emri që do të zëvendësojë Romana Vlahutin Luigi Soreca emërohet ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Ditën e sotme Përfaqësuesja e Lartë Federica Moghe
Teatri, Vlahutin pranon të takohet me artistët Artistët vazhdojnë protestën për Teatrin pavarësisht miratimit të ligjit. Edhe gjatë ditës së some kanë nisur protest
Lu dhe Vlahutin organizuan pritje me rastin e lamtumirës, opozita nuk shkon Ambasadori amerikan Donald Lu dhe ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin kanë organizuar me rastin e lamtumirës një pritje
BE: S'ka kushte të reja për negociatat Ndërsa në Shqipëria ka zëra se Bashkimi Evropian duhet të mos i hapë negociatat me Shqipërinë, ambasadorja e BE-së, Vlah
Ky është italiani që do të zëvendësojë Romana Vlahutinin (FOTO LAJM) BE do të përfaqësohet në Tiranë përmes një diplomati italian. Ai është Luigi Soreca, një zyrtar i rëndësishëm i Komi
“Emërohet ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri” Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi në Facebook ka deklaruar se tashmë është emëruar ambasadori i ri i BE dhe p
Politika zien nga skandalet, Lu e Vlahutin drekojnë mes Tiranës (FOTO LAJM) Ambasadorët Donald Lu dhe Romava Vlahutin janë kapur teksa konsumojnë një drekë sëbashku sot në një nga restorantet e nj
A e meriton Shqipëria BE-në? Vlahutin habit me deklaratën Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin teksa ka vizituar Shkodrën, ka habitur të gjithë pjesëmarrësit në takim teksa uu pyet
Hoxha kërkon rikthimin e dënimit me vdekje në Shqipëri Gjatë Forumin Qytetar për Sigurinë në Lezhë, një përfaqësues i komunitetit mysliman i kërkoi ambasadores Vlahutin rikthi
Vlahutin përplaset me Grida Dumën: Nuk është puna jonë Ambasadorja e BE, Romana Vlahutin gjatë komisionit Parlamentar të Integrimit është përplasur me demokraten Grida Duma.
Vlahutin: Shqiptarët kanë arsye për të qenë të gëzuar sot "Shqipëria ka arsye për të qenë e gëzuar sot. Shqiptarët meritojnë që t’u njihen të gjitha përpjekjet, dhe besimi i tyre
Tha se Vlahutin udhëroi arrestimin e tij, zyrat e BE-së nxjerrin bllof Berishën Ish-kryeministri Sali Berisha bëri bujë me deklaratën se në fakt ambasadorja Romana Vlahutin kishte kërkuar arrestimin
U kërkua burgosja e Berishës dhe Metës? Arian Çani habit me deklaratën (VIDEO) Pas deklaratës së Berishës që ambasadorja e BE, Vlahutin, i ka kërkuar Llallës arrestimin e tij, Arian Çani ka bërë një
Cani bën deklaratën e fortë: Llalla ka regjistruar bisedën me Vlahutin dhe Lu Gazetari Arjan Çani i ftuar në “360 Gradë” ka komentuar deklaratën e përhapur kudo në media se ambasadori Lu ka kërkuar
Ambasadorja Vlahutin, takim me Fatmir Xhafajn Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, ka shkuar paraditen e sotme në Ministrinë e Brendshme, për t’u takuar me ministrin
Vlahutin takim kokë më kokë më Xhafajn Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj. Mës
Dalin detajet, përfundon takimi Vlahutin-Marku Ka përfunduar takimi mes prokurores Arta Marku dhe Ambasadores së BE-së në vendin tonë, Romana Vlahutin. Takimi ka zg
Takimi i parë, Vlahutin i shkon në zyrë Arta Markut Ambasadorja e BE në Shqipëri Romana Vlahutin sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Përgjithshme ku do të zhvillojë takimin
Basha takohet me 5 ambasadorë të BE-së, injoron Vlahutin Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka informuar ambasadorët e 5 vendeve anëtare të Bashkimit Europian për qëndrimin e Part