999 rezultate për

vjosa

Haradinaj: Kurti është mashtrues, Vjosa e paqëndrueshme I ftuar në emisionin Frontal të televizionit T7, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka komentuar të gjithë kandida
Vjosa Osmani: LDK s’shkon me partitë që nuk duhet Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, aktualisht është duke e mbajtur një tubim me qytetarë në fshatin Bar
Osmani nga Prizreni: Shtetin e kapur do t’ua kthejmë qytetarëve Kanidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar nga Prizreni se do t’ia kthejë Kosovën qytetarëve të ven
Vjosa Osmani: Do ta kthejmë shpresën për Kosovën Kandidatja e LDK’së për Kryeministre, Vjosa Osmani, ka publikuar disa foto të qëndrimit nëpër qytete të ndryshme të Koso
Vjosa Osmani i përgjigjet Albin Kurtit: Oferta jote zhvendos garën brenda koalicionit Kandidatja e LDK-së për postin e kreut të ekzekutivit në Kosovë, Vjosa Osmani ka reaguar pas propozimit të kryetarit të
Edhe pas refuzimit të trefishtë nga LDK-ja, Vetëvendosje vazhdon ta shqyrtojë ofertën për koalicion Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, përmes një shkrimi në facebook iu përgjigj kandidates për kryemi
Pse Vjosa Osmani mund t'i fitojë zgjedhjet, dhe pse Vetëvendosje duhet ta krijojë fitoren absolute!? nga Idriz Morina* Kandidimi i Vjosa Osmanit për kryeministre, po ia del të zgjojë një pjesë të ashtuquajturve votues
CDU-ja e Merkelit në përkrahje të Osmanit: Politikanët e rinj i japin vizion Kosovës Nikolas Lober, anëtari i CDU-së së kancelares Angela Merkel dhe anëtar i Bungestagut gjerman, ka reaguar pasi Lidhja Dem
Del slogani zyrtar i fushatës së Vjosa Osmanit Tashmë është shpërndarë një slogan të cilin zyrtarë e aktivistë të Lidhjes Demokratike të Kosovës po e përdorin. “Me
I dhanë "shah" Albinit, Mustafa tregon pse zgjodhën Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Zgjedhja e Vjosa Osmanit si kandidate të LDK-së për kryeministre ndërkohë që po diskutohej për koalicion me VV-në ishte
Flet Vjosa Osmani: Nuk është e lehtë, na presin mjaft sfida Vjosa Osmani, kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, tha në një intervistë për Zërin e A
Haziri i jep "shah" Kurtit: Shkojmë me Vjosën si kandidate të përbashkët për kryeministre Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke folur para gazetarëve së bashku me kandidaten për kryem
PROFIL/ A do të jetë Vjosa Osmani, "Merkeli" i Kosovës? Bashkimi i dy partive më të mëdha opozitare dhe emërimi për herë të parë i një kandidateje femër për kryeministre! Peiza
Isa Mustafa tregon pse LDK-ja zgjodhi Vjosa Osmanin kandidate për kryeministre Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook
Asistentja e saj shpërthen në lotë pas nominimit të Vjosa Osmanit për postin e kryeministrit (FOTO LAJM) Asistentja e Vjosa Osmanit, Egnesa Vitia nuk ka arritur që të përmbahet kur ka marrë vesh për nominimin e Osmanit si kan
Lutfi Haziri, udhëheq fushatën e Vjosa Osmanit Përkrahje për Vjosa Osmanin ka dhënë edhe anëtari i kryesisë së LDK’së, Avudall Hoti. Pak minuta më parë Lidhja Demok
E FUNDIT/ LDK konfirmon Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre Kryetasia e LDK-së ka mandatuar Vjosa Osmanin si kandidaten e partisë për kryeministre. Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, n
Tre emra, dy sfidantët e Isa Mustafës si kandidatë për kryeministërt Partia e Isa Mustafës me gjasë do ta caktojë sot kandidatin për Kryeministër. Në garë për të marrë besimin e LDK’së për
Isa Mustafa tregon kryeministrin e ardhshëm nga LDK Lideri i rikonfimuar i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se Shefi i ri i Qeverisë do të jetë zyrtari i Partisë që ka përkrah
Prej katër ditësh i zhdukur, adoleshenti gjendet i mbytur në lumin Vjosa 17-vjeçari Matia Rizallari nga Këlcyra, i cili kishte humbur prej 5 ditësh, është gjetur i vdekur. Trupi i të riut u