999 rezultate për

vjetra

100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shq
Këto zakone në Kore që habisin botën (FOTO LAJM) Koreja e Jugut është një vend i kontrasteve ku teknologjitë moderne dhe traditat e vjetra aziatike janë të kombinuara në
Si në kohët e vjetra, këngë dhe valle në Prizren pse u lind djalë (VIDEO) Një familje i është gëzuar shumë ardhjes në jetë të një djali. Në spitalin e Prizrenit sot ka pasur festë, pasi një f
Kur fotografi gjen pas shumë vitesh personazhet që ka shkrepur ndër vite (FOTO LAJM) Fotografi Kris Porsz ka botuar një libër, një vepër dashurie, siç e quan ai, pasi ka gjurmuar për shtatë vite rresht per
"Rritet tarifa e masterit, studentët i nxjerrin fytyrën Edvinit" Ish-kryeministri Sali Berisha edhe ditën e sotme ka publikuar një denoncim ku thuhet se tarifa e masteri është rritur.
Sot gruaja e një milioneri, Emina nxjerr foton e saj të vjetra nga fshati Modelja shqiptare Emina Çunmulaj është një ndër personazhet më të ndjekur në rrjetin social Instagram ku qëndron gjithmo
“Trupi si ngjalë”, Marina tërbon rrjetin me fotot e vjetra (FOTO LAJM) Ajo llogaritet si një nga femrat më të bukura shqiptare. Karriera e saj si moderatore ka filluar shumë vite më parë, dhe
Makinat e vjetra në qarkullim? Udhëzimi për kushtet që duhet të përmbushin Një vendim i Këshillit të Ministrave i miratuar në fund të tetorit të vitit të shkuar përcaktonte kufizimet për importi
Morena ngre këmbën përpjetë por sytë shkojnë te atletet e saj që duken si të vjetra Morena Taraku vjen me një 'selife' të radhës nga pasqyrja. Morena Taraku është njëra nga këngëtaret e cila është e lidhu
HOROSKOPI/ Kjo shenjë t'i lërë mënjanë mëritë e vjetra, sot duhen mendime pozitive Ky është horoskopi për ditën e hënë, 24 dhjetor 2018. Dashi Keni qenë tejet impulsiv gjatë kësaj periudhe, por kjo
HOROSKOPI/ Lërini pas mëritë e vjetra, ju rrezikojnë lidhjen Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 5 dhjetor 2018. Dashi Gjatë kësaj dite do të keni mundësi të shumta për të
Rama paralajmëron një takim me Tsipras: Do të zgjidhim çështjet e vjetra Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për mediat greke ka treguar se së shpejti do të këtë një takim mes tij dhe hom
Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra! Si po e pësojnë qindra shqiptarë Qeveria e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjer
Nga nësër "STOP" importit të makinave të vjetra, ndryshimi i datës merr në qafë shqiptarët Qeveri e Shqipërisë disa javë më parë mori një vendim për të ndaluar importin e makinave të përdorura nga vendet e tjera
Veliaj: Ndalimi i importit të makinave të vjetra, vendimi më i mirë për mushkëritë e fëmijëve Kryebashkiaku Veliaj prezantoi investimet e bashkisë për 2019-n në Njësinë 7 Veliaj: “Ndalimi i importit të makinave të
As që na e merrte mendja, si dukeshin objektet e përditshme në lashtësi (FOTO LAJM) Çdo ditë hasim lajme për zhvillimin e teknologjisë më të fundit dhe risitë e saj. Por rrallë herë mendojmë se objekte
Punën që se bëri Komuna e bëri familja Destani, rinovohen varrezat e vjetra të Tetovës (FOTO LAJM) Sot u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin Myftiu i Tetovës
Tronditet Banja e Malishevës Një punëtor i një kompanie private që ishte kontraktuar nga KEDS-i për t’i ndërruar shtyllat elektrike, ka mbetur i vdek
Kasaforta me miliona e bizhu, si u zbuluan "skifterat" e 7 vjedhjeve Finalizohet operacioni policor i koduar “Precious”, ndërsa në pranga ka rënë një person që akuzohet për një seri vjedhje
Skandal në Hipotekën e Bilishtit, përgjegjësja i merr qytetarit 200 mijë lekë të vjetra Një skandal wshtw zbuluarnë zyrën e Hipotekës në Bilisht, ku një përgjegjëse i merr një qytetari 200 mijë lekë në zyrën