999 rezultate për

vjetore

Diskutohet njohja reciproke e patentave Kosovë-Maqedoni Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot duhet ta mbajë mbledhjen e 98-të, në të cilën duhet të shqyrtohen 26 pr
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim kryen në Sarajevë mbledhjen vjetore nga 7-9 maj Mbledhja Vjetore e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është një prej eventeve më të rëndësishme rajonale, që në
Juventusi nuk ka ndërmend ta lëshojë talentin Kean, i trefishon pagën vjetore Moise Kean po kalon një formë të shkëlqyer. Sulmuesi 19-vjeçar ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në dy muajt e fundit, te
Pasuria e majmë e njeriut të AAK-së që do të zaptojë shtetin me militantët e tij Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj, në një intervistë ditë më parë, ka deklaruar se po të kishte mundësi do të punëson
Rifat Jashari: Shqiptarë, bashkohuni Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifati, ka kërkuar bashkim të të gjithëve, në çdo ditë dhe jo vetëm kur ka
Ky vend ju paguan 200 euro vetëm për të ndezur dritën A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni
Kina nxjerr nga varfëria 740 milion njerëz Kina ka nxjerrë nga varfëria 740 milionë njerëz në zonat rurale që nga viti 1978 deri në 2017, afërsisht 19 milion çdo v
SHBA, rritja vjetore e pagave kap kulmin në 9 vite Rritja vjetore e pagave ka kapur nivelin më të lartë të 9 viteve të fundit gjatë muajit të kaluar në Shtetet e Bashkuara
Fjolla nuk ndahet dot nga kujtimi i të dashurit të ndjerë, poston foton e tij ”E zhgënjyer, ndoshta nga jeta, zoti ti merr njerëzit më të dashur dhe ky është zhgënjimi më i madh. Nuk është zhgën
Ibra as në Top 10 lojtarët më të paguar në Amerikë, Gashi merr më shumë (FOTO LAJM) Skuadrat amerikane vendosën të transferonin yje të futbollit evropian kryesisht në fund të karrierës së tyre. Të gjithë
225 mijë euro është rroga më e lartë bruto e paguar në Maqedoni Një shkupjan i punësuar në shëndetësinë private vitin e kaluar ka marr pagë bruto nga 225.000 euro në muaj, ndërsa paga
Dedikimi rrënqethës i këngëtares shqiptare për partnerin e ndjerë (FOTO LAJM) ”E zhgënjyer, ndoshta nga jeta, zoti ti merr njerëzit më të dashur dhe ky është zhgënjimi më i madh. Nuk është zhgën
Reali bën ofertën e parezistueshme për Salah, 50 mln plus "magjistarin" Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, Real Madrid ka bërë një ofertë prej 50 milionë eurosh dhe mesfushori Isco Alarcon pë
Kush fiton 166 000 lekë në muaj duhet të deklarojë të ardhurat brenda prillit Janë 8201 individë, të cilët në vitin 2016 kanë deklaruar elektronikisht Deklaratën Individuale Vjetore të të Ardhurave,
Edhe 10 ditë afat për paraqitjen e deklaratave vjetore të tatimeve Deri tani ka jehonë të vogël nga qytetarët për dorëzimin e deklaratave vjetore të tatimit. Deri në afatin për regjistrim
Milan publikon shpenzimet gjysmë-vjetore të vitit 2017 Milan ka njoftuar humbjen gjysmëvjetore prej 22.3 milionë eurosh, një përmirësim në humbjen prej 39.4 milion euro deri n
Klubi kinez ofron 100 milionë euro pagë vjetore për Lionel Messin Klubi kinez Hebei China Fortune, thuhet se ka bërë një ofertë shumë ambicioze për yllin e Barcelonës, Lionel Messi. S
Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm për bizneset: Keni kohë deri më 12 shkurt Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton bizneset se data 12 Shkurt 2018, është afati i fundit për dorëzimin e deklara
Sot mbahet konferenca vjetore e prokurorëve Sot do të mbahet konferenca vjetore e prokurorëve, e cila është organizohet nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit d
BQK tregon situatën e kredive Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), ka njoftuar se kreditë e sektorit bankar vazhduan ecurinë pozitive të rrit