999 rezultate për

vjetor

Tatimet japin njoftimin e rëndësishëm për bizneset: Keni kohë deri më 12 shkurt Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kujton bizneset se data 12 Shkurt 2018, është afati i fundit për dorëzimin e deklara
Bashkim Hoxha feston 64-vjetorin, ja ku u "arratis" pas përfundimit të emisionit Bashkim Hoxha, gazetari dhe shkrimtari i njohur, sot zgjodhi ta festojnë ndryshe 64-vjetorin e tij. Me të mbaruar em
Sot mbahet konferenca vjetore e prokurorëve Sot do të mbahet konferenca vjetore e prokurorëve, e cila është organizohet nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit d
Rita Ora koncert mes Prishtine për 10 vjetorin e Pavarësisë Këngëtarja e famshme me origjine shqiptare, Rita Ora do të performojë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë.
Sinani e bën si burrat, mbush Andrrën me dhurata për përvjetor (FOTO LAJM) Sinan dhe Andrra janë dy emrat që më së shpeshti i shohim në media. Njëri i famshëm dhe tjetri rrjedhimisht bëhet i f
Betohen para Thaçit 21 prokurorë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të kompetencave kushtetuese dhe ligjore, në pajtim me pr
Shënohet 20-të vjetori i sulmit të dytë mbi familjen Jashari Komuna e Skenderajt shënon nesër 20-të vjetorin e sulmit të dytë mbi familjen Jashari. Sipas një njoftimi të komunës
Festojnë përvjetorin e 10-të! Ledina Çelo publikon foto Ledina Çelo e ka publikuar një foto të rrallë me bashkëshortin. Ata sot festojnë 10 vjetorin e martesës ndërsa nuk ka
Sot shënohet 550 Vjetori i Vdekjes së Skënderbeut Ditën e sotme është 550-të vjetori i vdekjes te heroit tonë kombetar Gjergj Kastriotit-Skënderbeut. Kush ishte Gje
Autori i logos së 10-vjetorit të Pavarësisë së kosovës mohon akuzat për plagjiaturë Pas publikimit se edhe logoja e dytë për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës , kishte ngjashmëri me atë të Kongresit të
Emre Can ia bën me sy Juventusit, feston 24-vjetorin me tortën e Zonjës së Vjetër Është një ndër lojtarët më të përfolur për tu afruar te Juventusi në këtë merkato dhe ai është gjermani Emre Can. M
105-vjetori i policisë, Basha shkon në familjen e Artan Cukut (VIDEO) Ditën e sotme festohet 105 vjetori i themelimit të Policisë Shqiptare. Në këtë ditë të rëndësishme për Policinë e S
Bekim Balaj feston 27-të vjetorin e lindjes, Loriku me urim special për shkodranin (FOTO LAJM) Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Bekim Balaj, ka festuar ditën e sotme 27-vjetorin e lindjes së tij. Sulmuesi shkodra
Rita Ora vjen në Kosovë për 10 vjetorin e Pavarësisë Dhjetë vjetori i Pavarësisë së Kosovës pritet të festohet në mënyrë madhështore. Institucionet e Kosovës janë duke pë
Në përvjetorin e vrasjes së Malokut deputetja e LDK-së sulmon PDK-në Në 19 vjetorin e vrasjes së veprimtarit të LDK-së, Enver Maloku, janë mbledhur figura të ndryshme të kësaj partie për të
Aurela Hoxha dhe Endrit Mërtiri nuk janë më miq?! Ata ishin një dyshe e pandarë, aty ku ishte Aurela ndodhej dhe Endriti si autor i fotos apo shoqërues. Por ditëlindja e
Ancelotti letër Gattusos për 40-të vjetorin: Në fushë ishte luftaraku im Mes shumë urimeve për 40-vjetorin e tij të lindjes, Xhenaro Gatuzo ka marrë një shumë të veçantë nga Karlo Ançeloti.
Adriano Celentano feston 80-vjetorin e lindjes Legjenda e muzikës italiane, Adriano Celentano feston 80-vjetorin e lindjes. Ai lindi më 6 janar të vitit 1938 në Milano
Reagon Haxhi Shala lidhur me 26 vjetorin e martesës Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala ka qenë në qendër të portaleve muajve të fundit lidhur me marrëdhënien e sup
Surpriza e Invës për 90-vjetorin e të atit, Avni Mula Ikona e muzikës shqiptare, Avni Mula, mori në 90-vjetorin e ditëlindjes së tij një surprizë nga e bija, sopranoja e njoh