999 rezultate për

vjeshte

U arrit konsensus për zgjedhje në pranverë ose vjeshtë? Përgjigjet Basha Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se nuk ka pasur një marrëveshje për zgjedhjet e parakohshme. Ba
KOSOVË/ Vjeshtës së ngrohtë po i vjen fundi, ja kur pritet bora e parë në vend (FOTO LAJM) Tani që po futemi në javën e fundit të nëntorit dalëngadalë moti po vazhdon të ftohet dhe po fillojnë përgatitjet për st
Ftonj në ditët e vjeshtës, ja efektet mjekësore për stomakun Dobitë ushqyese dhe mjekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga të dhënat e deritanishme të
Maska që zbut dhe ushqen flokët e ashpër të vjeshtës Shiu dhe lagështia janë armiqtë më të këqij të flokëve tuaj. Sekreti i bukurisë natyrale të flokëve fshihet pas maskave
Vjeshtë magjike në Dardhë (FOTO LAJM) Të udhëtosh mes ngjyrave të vjeshtës në Dardhë të Korçës është një aventurë e paharrueshme. Turistët që vijnë në Dard
Vajzat shqiptare nuk e kalojnë vjeshtën këtu, tregojnë destinacionin perfekt (FOTO LAJM) Padyshim që tani që koha ka ftohur dhe gjethet e verha të vjeshtës janë akoma rrugëve, edhe udhëtimet duhen përshtatur.
5 mënyra për të shkëlqyer me fundin e gjatë në vjeshtë (FOTO LAJM) Kush tha që fundi i gjatë është simbol i verës? Përkundrazi, edhe në ditët e vjeshtës mund t’ju dhurojë një look vërtet
Fruti tipik i vjeshtës, të mirat që sjell në organizëm Gështenja është një frut tipik i stinës së vjeshtës, që preferohet nga të gjithë. Megjithatë, përveç kënaqësisë së sh
Dy kombinimet e ngjyrave që sugjerohen për sezonin e vjeshtës Sezoni i vjeshtës vazhdon ende me eksperimente në fushën e veshjeve. Mes shumë propozimeve që vijnë nga zëra të njohur t
Shijoni vjeshtën dhe ditët e ngrohta, çfarë dimri na pret Muaji tetor është duke përfunduar, por temperaturat vazhdojnë të jenë ende të larta. Në vendin tonë ka ende pushues q
Vjeshtë?! Termometri shënon sot 30 gradë Temperaturat nuk kanë ndërmend të ulen edhe pse data shënon 24 tetor. Sipas parashikimit që ka bërë për sot, Shërbimi Me
Këto janë çizmet perfekte për këtë vjeshtë (FOTO LAJM) Në pragun e ditëve me shi të vjeshtës e duke pasuar nga dimri, është momenti ideal për t'i shtuar garderobës tuaj çizmet
Aksesorët e flokëve më trendi të kësaj vjeshte (FOTO LAJM) Muaji i modës ka përfunduar dhe na ka lënë ‘trashëgim’ tendencat më të mira të veshjeve dhe aksesorëve për pranverën e a
10 kombinime perfekte për këtë vjeshtë (FOTO LAJM) Stinët e ndërmjetme si vjeshta, janë të diskutueshme kur bëhet fjalë për veshjen: të vishemi shumë apo pak? Do të kemi f
Tendenca e vjeshtës nga Bella Hadid: Trikoja e gjyshes (FOTO LAJM) Nëse keni në gardërobë triko me kopsa (që ngjajnë me ato që veshin gjyshet) është momenti për t’i veshur në vjeshtë. Nuk
Fustanet e thurur po bëjnë namin, janë të duhurit për gardërobën e vjeshtës (FOTO LAJm) Një nga tendencat më të përhapura të kësaj vjeshte do të jenë fustanet e thurur. Materiali i tyre është shumë i përsh
Berisha publikon foto me Lirien në 75 vjetorin e lindjes: Po jetoj pranverën time të dytë! Ish-kryeministri Sali Berisha feston sot 75-vjetorin e tij të lindjes. Ai ka publikuar në faqen e tij në Facebook, n
Kjo është palltoja që duhet ta keni se s’bën këtë vjeshtë Këtë sezon, në fushën e modës u vu re se palltot me gjatwsi trecerekshe janë rikthyer sërish dhe mund të themi pa frikë
Ç'është ankthi i vjeshtës? Por për miliona njerëz që vuajnë nga ankthi, madje edhe ata që nuk vuajnë, ardhja e vjeshtës e shton disi atë. Ata kanë
Me vjeshtën erdhën edhe pikëpyetjet, çfarë duan vajzat për dhuratë në këtë stinë Të gjesh dhuratën perfekte për një grua elegante që bën pjesë në jetën tënde nuk është edhe që e lehtë por ne do t’ju a