999 rezultate për

vjenĂ

Vjena nën plumba! Terroristët kryen 6 sulme njëkohësisht në qytet (VIDEO) Sulmi në Vjenë ka qënë një plan i mirëmenduar pasi në të njëjtën kohë janë kryer 6 sulme. BBC bën të ditur se sulmi s
Rama komenton nga Vjena vendimin e Greqisë për shtrirjen detare: Marrëzi dhe poshtërsi! "Askush nuk pyet tjetrin kur ushtron këtë të drejtë. Është një e drejtë që Shqipëria e ka zbatuar në vitin 1990..." N
Vjena, qyteti më i mirë në botë për të jetuar Vjena mbetet qyteti më i mirë për të jetuar prej 140 qyteteve të renditura nga revista "The Economist". Pasi zhvendos
Qytetet më të përshtatshme për të jetuar kryeson Viena Kryeqyteti austriak i Vjenës u rendit si "qyteti më i përshtatshëm për të jetuar" për të dytin vit radhazi. Lista u
Vjena kërkon sqarime nga Berlini, pas akuzave të tjera për spiunazh Ekzekutivi austriak i kërkoi Gjermanisë shpjegime pas pretendimeve të tjera kundër shërbimeve sekrete gjermane, të akuzu
Vjena tronditet nga një shqiptar 67 vjeçar Dje rreth orës 13 në Favoriten të Vjenës, një burrë 67 vjeçar e ka sulmuar me thikë dhe e ka vrarë në mes të rrugës një
Gruevski pranon telefonatën nga truproja Truproja e Nikolla Gruevskit, Bllagoja Vasilevski nga Vjena përmes telefonit ka biseduar me vëllain e tij Aleksandar Vas
Protestë për “Kumanovën”, shqiptarët kërkojnë drejtësi nga Vjena Një grup shqiptarësh në Austri protestuan në rrugët e kryeqytetit të saj, Vjenë, kundër dënimit të grupit të Kumanovës n
Digjet autobusi që po udhëtonte nga Vjena për në Maqedoni Autobusi i Eurobusit të Strugës është përfshirë nga zjarri në Serbi duke udhëtuar nga Viena në Maqedoni. Autobuzi ësh
Trazirat, Gruevski kthehet nga Vjena në mesnatë Ndërkohë që situata në Kuvendin e Maqedonisë u përshkallëzua në dhunë, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka qen
Pëllumbi i përgjigjet Nanos: S’kemi nevojë për mesazhe nga Vjena Profesori i socialistëve, Servet Pëllumbi i vlerëson si të gabuara mesazhet e ish-kryetarit të Partisë Socialiste, Fatos
Alajdin Demiri: Vjena nuk do ta ndryshonte situatën në Maqedoni Analisti Alajdin Demiri ka deklaruar se shpërndarja e njëanshme e kuvendit dhe falja e presidentit Ivanov, përfundimisht
Jahjaga: Rruga pĂ«r nĂ« BE kalon nga Vjena ​NĂ« ceremoninĂ« e hapjes sĂ« Forumit Ekonomik Kosovar- Austriak morĂ«n pjesĂ« presidentja Atifete Jahjaga dhe presiden
Vjena lobon pro statusit për Shqipërinë Teksa na ndajnë disa ditë nga vendimi i Bashkimit Evropian për dhënin ose jo të statusit të vendit kandidat për Shqipëri
Dy minorene boshnjake nisen nga Vjena drejt Sirisë Problemi i përfshirjes së luftëtarëve të huaj në konfliktin e armatosur në Siri po thellohet edhe më tej, pasi tani po p
Fushata e RDK-së nis nga Vjena Rilindja Demokratike Kombëtare e kryesuar nga Rufi Osmani do ta nisë fushatën e tij elektorale nga Vjena. Të premten
Pritet publikimi i përfundimit të mbikqyrjes së pavarësisë së Kosovës Grupi Drejtues Ndërkombëtarë do të publikojë të hënë lajmin se deri në shtator do të përfundojë mbikëqyrja e pavarësisë
Anulohet fluturimi, takohen nesër Raundi i paraparë për sot në dialogun Kosovë – Serbi, sipas të gjitha gjasave do të mbahet nesër, meqë delegacioni i Kos
Qyteti me i mire per te jetuar eshte Vjena Anketa e bërë nga Mercer 2010 lidhur me cilësinë e jetës në qytete të ndryshme të
Çka do të sjellë Vjena për herë të dytë? nga Gani MehmetajNë fund të muajit shkurt janë paralajmëruar bisedimet e përfaqësuesve t&e