999 rezultate për

vizituara

Njihuni me 10 vendet më të vizituara në botë gjatë 2019 (FOTO LAJM) Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2019, “TripAdvisor”, një nja “website”-t më të famshëm të udhëtimit, ka publikuar nj
Këto janë vendet më pak të vizituara në botë që do t’ju habisin (FOTO LAJM) Organizata Botërore e Turizmit ka shpallur listën e 15 vendeve më pak të vizituara gjatë vitit që lamë pas. Përveç at
Këto janë destinacionet më të vizituara të botës nënujore (FOTO LAJM) Oqeani dhe thellësitë e tij. Vendi më i frikshëm për disa dhe më i preferuari për të tjerë. Fakti që 71 për qind
Katër tregjet më të vizituara të Krishtlindjes në Europë Qytetet evropiane janë gati për të mirëpritur tregjet tradicionale të Krishtlindjes që janë të hapura nga sot e deri në
12 vende të famshme të fotografuara nga një kënd tjetër (FOTO LAJM) Jemi mësuar që t'i shohim zakonisht nëpër foto artistike duke fiksuar vetëm imazhe perfekte nga vendet më të vizituara n
Vendet më të vizituara të botës Turizmi është kthyer në një ndër industritë më të fuqishme në botë. Agjensia Botërore e Turizmit, ka llogaritur numri
20 qytetet më të vizituara në botë Të matura nga numri i vizitorëve që kalojnë së paku një natë në një qytet të caktuar, studimi, i cili kryhet që prej sht
Vendet më të vizituara të Europës (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa vende në Europë të cilët njihen si destinacionet më të mira për të pushuar. Në një anketë të bërë nga Gu
Ja cilat janë disa nga vendet më pak të vizituara në botë (FOTO-LAJM) Nga Evropa deri në Oqeanin Paqësor, këto janë disa nga vendet që kanë pasur pak vizitorë pavarësisht bukurisë së tyre të
Faqet e internetit më të vizituara në botë Doni të dini disa nga faqet e internetit më të vizituara në mbarë botën. Mark Graham dhe Stefano De Sabbata kanë realizu
Dhjetë vendet e vizituara më shumë nga turistët në New York (FOTO-LAJM) Me një popullsi prej 8.108.080 banorë dhe një sipërfaqe prej 800,31 km², New Yorku është qyteti më i madh në SHBA. Ai ës
Top 10 stadiumet më të vizituara (FOTO LAJM) "StadionWelt" ka krijuar një listë me stadiumet më të vizituara të Evropës. Sipas këtij burimi, që konsiderohet më i sak
Dhjetë qytetet më të vizituara në botë (FOTO-LAJM) Me 15,98 milion vizita gjatë vitit 2013, Bangkoku sfidon Londrën duke marrë vendin e parë sa i përket klasifikimit të q
Ja vendet më të vizituara Ka arsye pse është e pamundur të evitohen tufat e turistëve nga nën këmbët e Kullës së Ajfelit. Jo vetëm pse fjala ës