999 rezultate për

vizituar

10 vendet më të mira për t’u vizituar në Itali (FOTO LAJM) Italia është një nga vendet më të vizituara në botë. Çdo turist që vjen në Itali mahnitet me plazhet, gërmadhat, malet d
Shqipëria e viteve 1964 e shfaqur në 20 foto (FOTO LAJM) Shqipëria kishte kaluar nga një sistem pothuajse feudal në atë komunist, teksa këta të fundit kishin marrë pushtetin në
10 vende si në përralla (FOTO LAJM) Çdo qytet ka bukuritë e tij karakteristike që e bëjnë të veccantë nga të tjerët. Ka disa që të ngelen në mendje për gjit
Surprizon Rita Ora viziton një çerdhe në Prishtinë (FOTO LAJM) Rita Ora ka shkuar në vizitë në një çerdhe të fëmijëve. Ambasadorja e UNICEF, Rita Ora vazhdon të jetë në Kosovë.
Po afron i nxehti, vendet përrallore që duhet t'i vizitoni (FOTO LAJM) Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizitu
Terroristi i Zelandës kishte vizituar Kosovën në 2016 Ish-ministri i Punëve të Jashtme, i cili aktualisht shërben si shef ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Pet
Prishtina & Tirana në mesin e 19 destinacioneve për tu vizituar ‘Europa në Zhvillim’ ka përzgjedhur 19 destinacionet e reja në rajon, që ia vlen të vizitohen në 2019, ku nuk mungojnë P
Vetëm 2-vjeç ka vizituar 24 shtete (FOTO LAJM) Eric Ceclan deri më tani ka vizituar 24 shtete dhe ende nuk i ka mbushur tre vjet, shkruan Albeu.com Prindërit e Eric
Këto janë vendet më të bukura për të shkrepur fotografi (FOTO LAJM) Jeni i cmendur për të shkrepur fotografi dhe t'i hidhni në Instagram? Atëherë me patjetër duhet t'i dini këto vende përr
Meghan maskohet dhe largohet nga Lodra, detaji që e nxorri zbuluar Meghan, 37 vjec është parë teksa shkon në New York këtë të hënë. Mbretëresha e mbajti kokën poshtë dhe me flokë mbulo
Ky doktor ka vizituar ferrin, mësoni si e përshkron (FOTO LAJM) Nëse keni dëgjuar histori të njerëzve që bien në koma, me gjasë u kanë thënë se gjithçka ishte e bardhë, ashtu siç përsh
Ky është fshati shqiptar, ndër 10 destinacionet më të mira për t'u vizituar (FOTO LAJM) "Booking" njihet për si një portal ku publikohen vendet më të bukura për tu vizituar. Së funmdi ky portal ka zbuluar
Granit Xhaka i emocionon të gjithë me këtë veprim (VIDEO) Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka treguar dhe një her se është një njeri i madh. Futbollisti i kombëtares zvicerane k
Blogeri me famë botërore çuditet nga ky fenomen unik i Shqipërisë (VIDEO) Një nga blogerët më të famshëm në botë, Nuseir Yassin, ka vizituar Shqipërinë. Atij i ka bërë përshtypje nga vendi yn
Një vizitor i çuditshëm e ka vizituar këtë restorant (VIDEO) Një kali i arratisur ishte shkak për panikun e çmendur në një kafene franceze, kur ai hyri brenda ambienteve të lokalit.
Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare: Zv/ministri viziton Shqipërinë me dy vetura Keqpërdorimi i veturave zyrtare është një dukuri që ndodh tash e një kohë të gjatë. Janë të shpeshta raste kur me vetur
Thaçi tregon nëse do ta vizitojë Luginën e Preshevës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i është përgjigjur innteresit të gazetarëve nëse do ta vizitonte apo jo
Historiani bën zbulimin e frikshëm, edhe para 100 viteve një Aleksandër ka vizituar Kosovën (DOKUMENT) Historiani i njohur Jahja Drançolli ka ngre një paralele në mes të vizitës së sotme të presidentit serb Aleksandar Vuçiç
Rriten tensionet, kur pritet të hyjë Vuçiç në Kosovë Një kilometër nga pika kufitare Bërnjakut në komunën e Zubin Potokut, policia po i ridrejton të gjitha automjetet në një
Shtatori nis me protesta në Maqedoni Lideri i partisë më të madhe opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, Hristijan Micksoki, ka paralajmëruar marshe protestuese në