999 rezultate për

vizituar

Për ju që mund të udhëtoni, këto tre qytete duhen vizituar patjetër me të ardhur vjeshta Këtu janë tre sugjerime për të shijuar ëmbëlsinë e jetës në vjeshtë, qytetet miqësore dhe aq shumë të këndshme të këtij
Doli pozitiv me COVID-19, sot Hoti bëri disa vizita në Dragash Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka dalë pozitiv me COVID-19. ai deklaroi se nuk kishte simptoma, përveç një kolle
Massa për shokun e tij Schumacher: E di gjendjen e tij shëndetësore Ishte një nga miqtë më të mirë në Formula Uno. Felipe Massa ka kujtime të shkëlqyera në marrëdhënien së tij me Michael S
Dhjetë vendet më magjike për të festuar Vitin e Ri 2020 (FOTO LAJM) Viti i Ri 2020 është vetëm pak ditë larg, por le të rikujtojmë disa vende që janë veçanërisht magjike për t’u vizituar.
Veliaj lyen shkallët për Ramën? Kryeministri përlyhet më gëlqere Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot familjet e prekura nga tërmeti në Kombinat. Rama i shoqëruar nga Veliaj kanë v
Njihuni me 10 vendet më të vizituara në botë gjatë 2019 (FOTO LAJM) Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2019, “TripAdvisor”, një nja “website”-t më të famshëm të udhëtimit, ka publikuar nj
Ngriti lart me duar një fëmijë si "Simba", rrjeti "plas" në meme për Ramën (VIDEO) Kryeministri Rama pas tërmetit të 26 nëntorit, ka vizituar familjet e prekura. Së bashku me ekspertizën e vlerësimit,
U godit me mjete të forta nga banorët e Astirit, ja si është gjendja e punonjësit të IKMT Arben Bitri, punonjës i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit është dhunuar mëngjesin e sotëm nga banorët e
Lonely Planet: 10 qytetet që duhet t`i vizitoni patjetër në 2020-tën (FOTO LAJM) Është vendlindja e Wolfgang Amadeus Mozart dhe shtëpia para luftës e familjes që frymëzoi “Tingulli i Muzikës”. Nëse
Qendra më e preferuar dhe më e vizituar në vend, ja çfarë e bën unike Në një prej zonave më më të qeta të Tiranës, mes gjelbërimit dhe kodrave të Farkës e Saukut, gjendet qendra tregtare më
Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trump për të vizituar Amerikën Në media ka qarkulluar lajmi se, presidenti i Amerikës, Donald Trump i ka dërguar ftesë zyrtare kryeministrit në detyrë
U nis për të vizituar vajzat në Tiranë, humbet rrugën, familjarët apel për ndihmë (FOTO LAJM) Një i moshuar ka humbur ditën e sotme, teksa ishte nisur për të viztuar vajzat në Tiranë. Familjarët kërkojnë ndihmën e
Njeriu i cili vizitoi mbi 15,000 vende të Starbucks në botë, pas 22 vitesh thotë se është lodhur nga kafeja Një burre i quajtur Winter ka vizituar të paktën 15.061 vende të Starbucks në katër kontinente që nga viti 1997. Mirëpo
Ngjarja në spitalin e Fierit, Babai shkoi për të vizituar të birin e plagosur por u qëllua me armë zjarri Detaje të reja janë zbuluar nga konflikti mes disa të rinjëve në Fier, që përfundoi me të shtëna me armë zjarri brenda S
Haradinaj i "përgjigjet" ngurrimit të Kurtit për të vizituar varrin e Ibrahim Rugovës Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj sot në ora 10: 00, do të bëjë homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës,
10 fshatrat më të bukur në Shqipëri për tu vizituar gjatë verës (FOTO LAJM) Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje. Keto janë disa nga karakter
Asnjë zyrtar i Beogradit nuk do të lejohet të futet në Kosovë Ministria e Punëve të Jashtme ka vendosur që mos të jap asnjë leje për zyrtarët nga Beogradi për të vizituar Kosovën.
Pushime në Shqipëri?! 10 vende që duhen vizituar me patjetër këtë verë (FOTO LAJM) Shqipëria është një tokë e mbushur plot surpriza dhe e aftë për të mahnitur edhe turistin më skeptik. E gjendur mes male
7 fakte të padëgjuara më parë rreth Machu Picchut (FOTO LAJM) Perandoria e fuqishme Inkase, e fundit e qytetërimeve të mëdha andine, lindi në malësitë peruane në fillim të shekullit
REKORD/ 21-vjeçarja ka vizituar 196 vendet e botës Lexie Alford është vetëm 21 vjeçe dhe ka vizituar tashmë të gjitha 196 vendet e botës. Një rekord i ri botëror. Më