999 rezultate për

vizitore

Turqi, "Kamioni Digjital" do të udhëtojë në 52 provinca Drejtoria e Komunikimit e Presidencës së Turqisë nisi projektin e saj “Kamioni Digjital” për të treguar prosperitetin ko
Anglia shtrëngon masat, vendos karantinë për vizitorët nga këto vende Anglia ka vendosur karantinë për të gjithë ata që vijnë nga Turqia dhe Polonia për një periudhë dy javore. “Kjo masë,
Mrekulli në gjirin e Krorezës, delfinët shoqërojnë anijen me vizitorë (VIDEO) Këto pamje rrallë here mund ti hasni. Disa delfinë kanë shoqëruar sot vizitorët në gjirin e Krorezës në Sarandë. Pamj
Maqedonia e Veriut nxjerr rregullat që duhet të zbatohen në plazh Instituti për Shëndet Publik ka publikuar rregullat që duhet zbatuar në plazh, për mbrojtje nga infektimi me koronavirus
Qendrat tregtare, si do zbatohen masat Përpos parukerive, klinikave dentare, ditën e nesërme (e hënë, 11 maj) nisin aktivitietin edhe një pjesë e dyqaneve të q
Muri i Madh hapet për turistët, Kina i rikthehet normalitetit Një pjesë e Murit të Madh të Kinës është rihapur për vizitorët që me 24 mars, një shenjë se jeta në Kinë ngadalë po kth
I shërbyen pacientit që takoi vizitorë nga Italia, shkon në 6 numri i mjekëve të infektuar në spitalin "Shefqet Ndroqi" Ditën e sotme janë konfirmuar nëntë persona të tjerë të prekur nga koronavirusi, prej të cilëve katër janë mjekë të Spit
Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
500 mijë vizitorë në vit, kush është kinemaja më e madhe në Shqipëri? Statistikat tregojne se, kudo ne bote, frekuentimet ne kinema janë në rritje. Vendet si Turqia, Franca, Finlanda, Gjerma
90 milion paund jaht, njihuni me "bishën" që do të vizitojë shumë shpejt Arktikun Një jaht që ka kushtuar rreth 90 milion paund dhe është i gjatë rreth 70 metra, do të lundrojë shumë shpejt në ujëra.
Nuk ka pasur kurrë turistë, ky vend çel dyert për herë të parë për vizitorët Arabia Saudite po hap dyert e saj për turistët, duke shënuar kështu herën e parë që do të mirëpresë vizitorët ndërkombët
14% më shumë vizitorë nga Kosova, në 7-mujorin e parë të vitit Vizitorët nga vendet e rajonit përbëjnë rreth 60% të numrit total të vizitorëve të huaj për këtë vit, që kanë hyrë në Sh
Mësoni 10 vendet që nuk mirëpresin vizitorë Turizmi mund të jetë një minierë ari, ku shumica e vendeve të botës i kanë mirëpritur vizitorët. Megjithatë, ka disa ven
Durrësi kujtohet në mes të sezonit për mbytjet masive të pushuesve (FOTO LAJM) Sezoni veror ka nisur zyrtarisht në qytetet bregdetare të Shqipërisë prej më shumë se një muaji dhe dyndja më e madhe e
Vizitorët dhe mafia çojnë euron në minimumin historik Në bregdet, apo në qendrat e qyteteve kryesore është vështirë që të mos gjesh turistë, që vitet e fundit kanë zbuluar se
Greqia gati të tregojë pasuritë nënujore, hap dyert për vizitorët Anija antike e mbytur e Peristerias që ndodhet në brigjet e ishullit Aloniso në Detin Egje, do të jetë një prej zonave t
Xhaka me shokë shkatërrojnë Fulhamin (VIDEO) Arsenali është rikthye fuqishëm duke e nisur vitin e ri me fitore 4-1 ndaj Fulhamit, pasi humbjes turpëruese 5-1 nga kry
40 mijë vizitorë më pak, ndihet ndikimi i taksës së Rrugës së Kombit në Kosovë Në tetor dhe nëntor, që përkon me periudhën që u vendos taksa e rrugës së Kombit, hyrjet e shtetasve nga Kosova kanë shë
Lajm i keq për të fiksuarit pas faqeve por*ogarfike Tashmë, të shohesh përmbajtje pornografike në ëebsite të ndryshme do të jetë më pak anonime se sa më parë. Kjo, pasi
Kujdes, kolonë e madhe në kufi me Maqeoninë Kolonë e madhe është shkaktuar në kufirin Kosovë- Maqedoni nga fluksi që vizitorët ia kanë mësyrë Maqedonisë këtë të die