999 rezultate për

vizitoni

Pastori i kishës ku shkonin motrat Josifi: I vizitonin persona me kostum, 6 vite pa i parë Pastori i Kishës Ungjillore, Fitor Muça nga emisioni “Abc-ja e Mëngjesit”, është shprehur se ngjarja e vetëflijimit të f
COVID-19 ju prishi planet e pushimeve? Vizitoni 10 vendet e magjishme në Shqipëri (FOTO LAJM) Shqipëria është një tokë e mbushur plot surpriza dhe e aftë për të mahnitur edhe turistin më skeptik. E gjendur mes male
Koha perfekte për fustane, çfarë duhet të dini nëse vendosni të bëni solar Vera është sezona e fustaneve të hollë e të shkurtë e që gjithnjë duken bukur në kontrast me lëkurën e nxirë. Që të jeni
Media amerikane: Pse duhet të vizitoni Shqipërinë para se të bëhet shumë e frekuentuar (FOTO LAJM) Shqipëria është një nga ato vendet që shumë turistë e harrojnë se ekziston. E vendosur në Europën Jugore, përtej detit n
Shtëpia e Harry Potter-it ekziston dhe mund ta vizitoni, por kini parasysh që është e pushtuar nga shpirtrat Nëse jeni fansa të Harry Potter-it me siguri ju intereson të shihni si duket në të vërtetë vendi nga është frymëzuar sht
3 vendet që duhet të vizitoni patjetër në dhjetor (FOTO LAJM) Teksa viti i ri po afron, me siguri jeni duke planifikuar se ku duhet të shkoni në udhëtimin e radhës. Ne do t’ju japim
Gati të vizitoni Amerikën, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane në Tiranë, ka bërë mëngjesin e sotëm një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që do të vizitojnë
Doni të kaloni një fundjavë ndryshe? Qytetet që ju presin me krahë hapur (FOTO LAJM) Sa herë që mendojmë të përzgjedhim një destinacion për një fundjavë ndryshe nuk dimë nga t’ia nisim me kërkimet tona.
Lonely Planet: 10 qytetet që duhet t`i vizitoni patjetër në 2020-tën (FOTO LAJM) Është vendlindja e Wolfgang Amadeus Mozart dhe shtëpia para luftës e familjes që frymëzoi “Tingulli i Muzikës”. Nëse
19 gjëra që mund të bëni nëse vendosni të vizitoni Tiranën (FOTO LAJM) Keni vendosur se ku do t’i kaloni pushimet e ardhshme? Konsideroni të vizitoni Shqipërinë dhe të bëni një ndalesë disa d
Plazhi drejt fundit, 7 qytetet e Evropës që duhet ti vizitoni me patjetër në vjeshtë Të vizitoni Evropën gjatë stinës së vjeshtës do të thotë më pak turistë e çmime më të ulta. Këto janë 7 rekomandimet
Mendohuni dy herë para se të vizitoni Romën, "gjëma" mund t' ju vijë nga momenti në moment (FOTO LAJM) Roma është cilësuar si një prej qyteteve më të bukura në botë. Kushdo që ka vizituar të paktën një herë të vetme qëndr
7 gjëra që mund ti shihni vetëm në Indi (FOTO LAJM) India është vend tepër i bukur të cilin patjetër duhet ta vizitoni nëse ju jepet rasti… India është një ndër vendet m
Ndër qytetet e mëdha Roma është shpallur më e lira, duhet ta vizitoni brenda 2019 Roma është shpallur qyteti i madh më i lirë për turistët dhe duhet të vizitojnë në vitin 2019. Në një studim të ri Ro
5 rregullat që duhet të keni parasysh kur vizitoni këto vende A e dini se disa mënyra dhe tradita të të ushqyerit që konsiderohen të jenë normale për disa vënde mund të jenë të ndalu
Ky është gjiri plot magji në jug që duhet ta vizitoni këtë verë (FOTO LAJM) Gjiri i Dafinës një prej bukurive natyrore më të veçanta që ofron gadishulli i Karaburunit gjatë kësaj fundjave ka mirëp
Këto pamje do iu bëjnë të vizitoni menjëherë Përmetin (FOTO LAJM) Përmeti brenda pak viteve, është kthyer në një nga qytetet më të vizituara në vend, sidomos nga të huajt. Gryka e Kël
Po afron i nxehti, vendet përrallore që duhet t'i vizitoni (FOTO LAJM) Të gjithë të apasionuarit pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizitu
Njihuni me ishullin e gjarpërinjve, a do të guxonit ta vizitoni? “Ishulli i gjarprit” nuk është destinacion turistik – siç zbuloi kohët e fundit gazetarja Tara Brown. Gazetarja dhe e
Nëse ju bien flokët rregullisht shkoni me vrap dhe vizitoni një mjek Meshkujt të cilëve u bien flokët apo u thinjen në një moshë të re janë pesëfish më të prirur të rrezikohen nga sëmundjet