999 rezultate për

vizitojne

Ky shtet u ofron para turistëve që e vizitojnë Një qytet i vogël në Kaliforni me një industri turizmi të goditur rëndë nga pandemia, po u ofron vizitorëve 100 dollarë
Prej kohësh në çadër, Basha dhe Xhaferaj vizitojnë familjen e prekur nga tërmeti Kryedemokrati Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i degës së PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj kanë vizituar ditën
Pamje të mrekullueshme: Një grup delfinësh "vizitojnë" Jalën (VIDEO) Bregdeti shqiptar kohët e fundit është vizituar shpesh nga të “vizitorë” të veçantë pasi të shumtë kanë qenë ata që kanë
E dhimbshme, momenti kur familjarët e aktores që u zhduk vizitojnë liqenin (FOTO LAJM) Aktorja amerikane, Naya Rivera është zhdukur ditën e mërkurë, pasi kishte shkuar për një shëtitje me varkë vetëm me të b
Pacolli e Thaçi vizitojnë Metën në Shqipëri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli kanë qenë në vizitë tek presidenti i Shqipërisë, I
"Në konakun tonë", Rezarta Shkurta dhe Ermali vizitojnë shtëpinë e Enver Hoxhës (FOTO LAJM) Këngëtarja Rezarta Shkurta, së bashku me bashkëshortin dhe vajzën e saj e kanë kaluar fundjavën e tyre në qytetin e Gjir
Japonia do t’i paguajë njerëzit të vizitojnë vendin për të rritur turizmin pas krizës së Coronavirusit Një plan i ri i guximshëm do të subvencionojë udhëtimet për në Japoni, në përpjekje për të parë rritur përsëri numrin e
Mali i Tomorrit mbulohet nga dëbora, turistët vizitojnë vendin (FOTO LAJM) Me uljen e temperaturave, mund të shijojmë dhe bukuritë që fal natyra ku ajo më e dashura në këtë stinë është një peizas
Rihapen për vizitorët muzetë dhe kalaja e Krujës pas tërmetit të 26 nëntorit Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në
5 vende që turistët nuk duan më t'i vizitojnë (FOTO LAJM) Fatkeqësisht, disa vende të njohura turistike nuk duken gjithmonë ashtu siç i bëjnë në broshura. Dhe ndonjëherë, vet
Presidenti i UEFA-s, Ceferin dhe kreu i FSHF, Armand Duka vizitojnë "Muzeun e Stadiumit" (VIDEO) Në prag të ndeshjes Shqipëri-Francë, Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar disa aktivitete. Aleksander Ceferin
4 ditë nga vendimi për negociatat, 2 deputetë gjermanë vizitojnë Shqipërinë Dy deputetë socialdemokratë gjermanë, Metin Hakverdi dhe Christian Petry vizitojnë Maqedoninë dhe Shqipërinë, pas vendim
Vizitojnë për herë të parë Kosovën, Tolgahan dhe familja e tij paskan një arsye të veçantë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u tha se aktori i njohur, TolgahN Saysiman do të vizitojë për herë të parë Kosovën. Pas vizitës që bë
Yjet shqiptarë të Zvicrës vizitojnë Kosovën në Hotel Kosova sonte do të ketë tifozë pranë vetes si mysafire e Anglisë, në ndeshjen që zhvillohet prej orës 20:45. Mirëpo, "Da
10 fakte interesante rreth Greqisë (FOTO LAJM) Përpos monumenteve antike dhe turistëve të shumtë që e vizitojnë çdo ditë, Greqia është e njohur edhe për disa gjëra të
Turistët spanjollë vizitojnë Teatrin: Në vendin tonë objekte të tilla ruhen Një grup turistësh spanjollë kanë vizituar godinën e Teatrit Kombëtar duke e cilësuar si godinë me vlera kulturore dhe
Bill dhe Hillary Clinton vizitojnë Kosovën, zbulohet axhenda Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, sot vjen për vizitë në Kosovë. Presidenti Clinton d
Donald Trump dhe Melania vizitojnë Mbretërinë e Bashkuar (VIDEO) Donald Trump dhe Zonja e Parë Melania Trump u përshëndetën pas uljes në Buckingham Palace për drekë me Mbretëreshën në d
Madeleine Albright i bëhet bust në Prishtinë: Pritet të vizitojnë Kosovën bashkë me Hillary-n Madeleine Albright, ish- sekretare e SHBA-vë që dha kontribute në çlirimin e Kosovës, do të derdhet në bronz në Prishtin
Vendet më speciale që duhet t'i vizitojnë shqiptarët në Gjermani (FOTO LAJM) Peisazhe dhe vende mistike; liqene dhe kështjella magjepse – me gjithë këto karakteristika Gjermania konsiderohet vendi