Shifra tragjike nga Italia: 812 viktima gjatë 24 orëve të fundit
999 rezultate për

vizites

U kthye në Kosovë pas vizitës në Shqipëri, shtetasi i nënshtrohet testit Edhe Shqipëria ka nisur zyrtarisht luftën kundër koronavirusit. Sot u shkaktua edhe viktima e parë ndërkohë që kontrolle
"Jetojmë në kohë të trazuara", Rama tregon çfarë e tronditi në Moskë 15 vite pas vizitës si kryebashkiak Kryeministri Edi Rama në postin e kryetarit të OSBE-se ka bërë thirrje në takimin me Ministrin e Jashtëm të Federatës Ru
Rama i refuzon karamelet të zonjës së shtëpisë: Jam i omël vetë! Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka takuar familjen tetë anëtarëshe të Esat Lleshit në Kamëz. Familja Lleshi humbi
Pas vizitës së saj në Bubq, Xhensila i shpreh mirënjohjen Bebe Rexhas (FOTO LAJM) Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, erdhi ditën e sotme në Shqipëri për të parë nga afër dëmet që ka shka
Një studente gjuajti Princ Harry-n, por veprimi i tij i surprizoi të gjithë (VIDEO) Fundjavën e kaluar, Princ Harry udhëtoi drejt Tokios për të ndjekur ndeshjen finale të Rugby Ëorld Cup mes Anglisë dhe A
Të gjitha mediat turke shkruajnë për të! Zbulohet arsyeja e vizitës së Gentës në Turqi (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Genta Ismajli, së fundmi ka udhëtuar drejt Turqisë dhe paska plane të mëdha. Këngëtarja është duk
Pa eskortë në Berlin, detajet e vizitës së Albin Kurtit në Gjermani Ende pa eskortë policore erdhi fituesi i zgjedhjeve parlamentare të Kosovës, Albin Kurti, në Berlin. Politikani ende në
Surprizë! Tolgahan vjen në Kosovë dhe bëhet publike data (FOTO LAJM) Pas vizitës që bëri në Shqipëri, Tolgahan Sayisman do të vizitojë Kosovën. “Prive.al” shkruan se aktori do të vijë këtë
Kryemadhi i "shkeli syrin" Ramës, Basha i zë zyrën që në mëngjes Metës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka shkuar në zyrë këtë mëngjes, Presidentit të republikës së Shqipërisë,
Krahu i djathtë i Merkelit dha mesazh të qartë për vizat gjatë vizitës në Prishtinë Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e partisë CDU të kancelares Angela Merkel, Peter Beyer është shprehur kundër i
Bëhet publike agjenda e vizitës së njeriut të dytë të Vatikanit në Kosovë Dy ditë do të zgjasë vizita e Sekretarit të Shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin në Kosovë. Përmes një agj
Serbi anti-shqiptar sot mes shqiptarëve Vizita e politikanit nacionalist serb Milloard Dodik në Tiranë, në kuadër të Samitit të Brdo-Brijonit, ka nxitur reagime
Ky është snajperi që ruante nga lart Ramën gjatë vizitës në Shkodër (FOTO LAJM) Dalin detaje të tjera nga vizita e fundit e kryeministrit Edi Rama në Shkodër. Përveç qindra policëve që e shoqëronin ku
Delegacioni gjerman pas vizitës në Tiranë: Mandatet nuk duheshin djegur Dy zyrtarët gjermanë pas vizitës së tyre në Tiranë kanë dalë me një deklaratë publike për politikanët shqiptarë. Chri
Zaev pas vizitës: Falenderoj ata që ndihmuan Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot së ashku me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe me zëvendëskryeministr
Zbardhet ora e vizitës të Zaev në spitalin "8 Shtatori" Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot në orën 10 e 30 do t’i vizitojë personat e lënduar nga aksidenti rrugor që ndo
Haradinaj:Nuk di për gjeneralin amerikan, taksa qëndron Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit, ku tha s
Para vizitës në Bosnje ministri tregon nëse do të hiqet taksa Me gjithë kërkesat e miqve aleatë për suspendim të taksës, Qeveria e Kosovës është e vendosur të mbajë në fuqi taksën 10
Makina me targa shqiptare alarmon serbët gjatë vizitës së Putinit Një makinë me targa të Shqipërisë ka alarmuar autoritetet serbe gjatë vizitës së djeshme të Putinit në Beograd. Medi
Zbardhet agjenda e vizitës së Hahn në Kosovë Komisioneri i lartë i BE-së, Johanes Hahn, do të vizitojë sot Kosovën për herë të dytë pas vendimit të Qeverisë së Repub