999 rezultate për

vizave

Ambadasa gjermane mbyll dyert, si do funksjonojë marrja e vizave e pasaportave Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese. Personat e prek
Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund t
Letër Francës dhe Holandës: 42 eurodeputetë kërkojnë heqjen e vizave për Kosovën Andrey Kovatchev, politikani bullgar, anëtar i Parlamentit Evropian, ka bërë të ditur se ai, bashkë me 41 anëtarë të tje
Deputetët e PE kërkesë Merkel: Të vendoset në axhendë liberalizimi i vizave për Kosovën Deputetët e Parlamentit Evropian kanë nënshkruar një letër përmes të cilës kanë kërkuar nga kancelarja gjermane Angela M
Hoti: Liberalizimi i vizave mbetet një nga çështjet më urgjente Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë takimit të tij me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka n
Osmani: Shpresoj që BE-ja do ta dëgjojë thirrjen tonë për heqjen e vizave Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë konferencës online të punimeve të Asamblesë Parlamentare të Procesit
100 muaj nga dialogu për liberalizim të vizave, por Kosova ende e izoluar Janë bërë 100 muaj prej se Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë filluar dialogun për liberalizimin e vizave, ndërsa ende nj
Thaçi në Samitin e Zagrebit kërkon liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Samitin e Zagrebit ka përsëritur nevojën urgjente për liberalizim të
Samiti i Zagrebit, Shasha: Liberalizimi i vizave për Kosovën nuk do të jetë në agjendë 27 shtete të Bashkimit Evropian dhe 6 vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë sot pjesë e Samitit të Zagrebit i cili do
Konjufca bisedon me homologun gjerman për liberalizimin e vizave Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me minis
Instituti EPIK: Përplasja me BE garanton mos liberalizim të vizave Instituti EPIK, përmes një komunikate për medie ka shprehur shqetësim në lidhje me diskursin dhe përplasjes me Bashkimin
Osmani: Francës do t’ia largojmë çdo dyshim që mund ta ketë për liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës janë të përkushtuara që të ndërmarrin çdo veprim me të cilin do t’ia dëshmojnë botës se qytetarë
​Konjufca: Italia mbështet heqjen e vizave për Kosovën Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio tha se vendi i tij fton për dialog në mes Kosovës dhe Serbisë, me lehtësimin
Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave, pengesë është Franca Kriteret për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës, sipas ish-kryetares së Komisionit Parlamentar për Integrime
Lajm i keq për kosovarët, nga shkurti rritet çmimi i vizave Schengen Që nga 2 shkurti i këtij viti të gjithë ata që synojnë të aplikojnë për vizë Schengen do të jenë të detyruar që të pagua
Nuk ka liberalizim të vizave për kosovarët as këtë vit Qytetarëve të Republikës së Kosovës as këtë vit nuk u eci fati që të mund të lëvizin jashtë vendit lirshëm. Ndonëse pati
Liberalizimi i vizave "dhuratë" për festat e fundvitit? Festat e fundvitit po afrohen e bashkë me këtë edhe data e premtuar për liberalizimin e vizave. Dita e krishtlindjeve
Thaçi: BE ta përmushë premtimin për liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në Samitin “Ballkani Per
Haradinaj: Liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda këtij viti Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka thënë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda këtij viti. Ai në një
Këtë vit s’është në plan të BE-së, liberalizimi i vizave për Kosovën Edhe pse deri në fund të vitit janë edhe dy takime të Këshillit të Ministrave të BE-së, në asnjërën nga to nuk është pë