999 rezultate për

vizat

Valixhet gati! Shqipëria sapo hoqi vizat me një tjetër shtet Këshilli i Ministrave mori vendimin për të hequr vizat edhe me një vend tjetër të lindjes, Bjellorusinë. Ky vendim ës
BE po shpik kritere për vizat, liberalizimi i vështirë Procesi i liberalizimit të vizave për Kosovën ka nisur qysh në vitin 2010, ndërsa sinjalet që dërgohen tani nga vendet e
Lajm i mirë për shqiptarët, hiqen vizat me një tjetër shtet Shqiptarët do të kenë mundësi të ikin pa qenë nevoja që të pajisen me viza në një tjetër shtet aziatik. Me vendim të
Ky film vizatimor "parashikoi" vdekjen e Kobe Bryant me helikopter në vitin 2017 (VIDEO) Aksidenti me pasojë fatale për Kobe Braynt dhe vajzën e tij është kryefjala nëpër media. Interesimi i madh për të zbulua
Si do të dukeshin personazhet vizatimorë nëse një ditë do të plakeshin (FOTO LAJM) Të gjithë jemi rritur me filma vizatimorë. Madje edhe sot na pëlqen që t'i shohim e të heqim mendjen nga stresi i ditës.
Si do të dukeshin personazhet vizatimorë nëse një ditë do të plakeshin (FOTO LAJM) Të gjithë jemi rritur me filma vizatimorë. Madje edhe sot na pëlqen që t'i shohim e të heqim mendjen nga stresi i ditës.
Gjermania kërkon punëtorë të kualifikuar, nxjerr njoftimin e rëndësishëm Në kuadër të përgatitjeve për ligjin e ri të migracionit që do të hyjë në fuqi më 1 mars 2020, Ministria e Punëve të Jas
Të gjithë në pritje, a do të liberalizohen vizat në dhjetor për Kosovën? Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj deklaroi vetëm pak ditë më parë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda
Fans si ky i Taynës, vizatoi këngëtaren në kokë (FOTO LAJM) Hyri fuqishëm në tregun shqiptar dhe tani tayna është kthyer në reperen më të dashur të publikur shqiptar. Falë muzikës
Edi Rama jep versionin e tij: Haradinaj kokëfortë, refuzoi ofertën marramendëse të presidentit francez Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shpalosur për herë të parë versionin e tij për bisedën që kishin me dy të fuqishm
Engel thirrje BE-së: Liberalizoni vizat për Kosovën sa më parë Kongresisti Eliot L. Engel, njëherësh kryesues i Komisionit për Punë të Jashtme, i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian të
Si personazhi vizatimor, si do e shihni Rovenën në "Kënga Magjike" (FOTO LAJM) Rovenda Dilo ka vite që është pjesë e skenës dhe muzikës shqiptare. Ajo ka ditur si t’i rezistojë kohës, përmes këngëve
Krahu i djathtë i Merkelit dha mesazh të qartë për vizat gjatë vizitës në Prishtinë Deputeti i Bundestagut gjerman nga radhët e partisë CDU të kancelares Angela Merkel, Peter Beyer është shprehur kundër i
I besuari i Merkelit jep lajmin e mirë për vizat e kosovarëve Deputeti gjerman i CDU’së, Peter Beyer, gjatë një konference për media me kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinaj,
Mogherini pas takimeve: Koha që Kosovës t'i hiqen vizat Federica Mogherini ka thënë se duhet të merret një vendim final për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ka ardhur koh
Ambasada amerikane bën apelin e rëndësishëm për vizat, kujdes me datat (FOTO LAJM) Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e saj zyrtare përsa i përket viz
Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike në SHBA Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme me anë të një postimi në faqen zyrtare në "Facebook", ka dhënë një njoftim t
"Nëse je i varfër nuk bëhesh shtetas amerikan", SHBA rregull të ri për vizat Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka bërë publike të hënën një rregull të ri që mund t’u
Shqipëria heq vizat me Federatën e Shën Kristoferit dhe Nevisit Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin për të hequr vizat me Federatën e Shën Kristoferit (St. Kitts) dhe Nevisit. Vendi
Ambasada e SHBA bën njoftimin e rëndësishëm për vizat studentore Ambasada amerikane në Tiranë, mëngjesin e sotëm ka bërë një njftim të rëndësishëm përsa i përket vizave studentore. Në