999 rezultate për

vitit

Institucionet e Qeverisë së Kosovës kanë shpenzuar 3.3 milion euro për telefona gjatë vitit 2018 Bazuar në raportin financiar të Ministrisë së Financave, në vitin 2018, Institucionet e Qeverisë së Kosovës kanë shpenzu
U konsiderua tradhtia e vitit, Khloe fal Tristanin Khloe Kardashian ka marrë vendimin e madh për ta falur Tristanin pas tradhtisë që mori dhënë. Ky i fundit u kap gjatë
Reuters për negociatat: Me shkupin të nisin brenda vitit, për Tiranën nuk ka datë Gjermania ka propozuar nisjen e bisedimeve të anëtarësimit në BE me Maqedoninë e Veriut para fundit të këtij viti dhe da
Qeshni me lot, këto janë videot më qesharake të vitit 2019 (VIDEO) Pa dyshim që këto video mund të i fusim në listën e videove më qesharake për këtë vit. Nëse keni nevojë të qeshni, at
Veseli: Miqësinë me Shtetet e Bashkuara do ta kthej në nivelin e vitit 1999 Me gjashtë tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Gjithsej 25 subjekte politike të të gjitha komu
Pamjet e rralla të tërmetit të vitit 1979 në Shqipëri: 35 të vdekur, mijëra shtëpi të rrënuara (VIDEO) Një nga ngjarjet më të rënda që ka lënë gjurmë në memorien e shqiptarëve është tërmeti i 15 prillit të vitit 1979 me int
Bojkotoi çmimin futbollisti i vitit, FIFA e pakënaqur nga Ronaldo Cristiano Ronaldo bojkotoi cermoninë për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë edhe pse portugezi ishte pjes
Skandali në FIFA: Ramos dhe Marcelo në formacionin më të mirë të vitit, Robertson e Arnold mbetën jashtë Marcelo dhe Sergio Ramos u futen në formacionin "FIFPro World XI", ndërsa dyshja e Liverpoolit, Andy Robertson dhe Trent
Formacioni me lojtarët më të dobët të vitit, në listë dhe shqiptari i Arsenalit (FOTO LAJM) Lionel Messi është shpallur lojtari më i mirë i vitit, çmimi i njohur ndryshe si ‘The Best’. FIFA po ashtu ka zgjedhu
Shpallet goli më i bukur i vitit, FIFA i jep çmimin "Pushkash" (VIDEO) Po zhvillohet në “La Scala” të Milanos ceremonia e organizuar nga FIFA për çmimet “The Best”, e cila nderon lojtarët më
FIFA zbulon formacionin e vitit, Messi dhe Ronaldo sëbashku në një ekip (FOTO LAJM) Sigurisht që asnjë klub nuk ka buxhete që të ndërtojë një formacion të tillë, por diçka të tillë e bën FIFA. Në mbrëm
Dalin pikturat që ilustruan tërmetin e tmerrshëm të vitit 1851 në Vlorë (FOTO LAJM) Tërmeti i 1851 në Vlorë, që ka shënuar edhe më të tmerrshmin në Shqipëri ka dalë përmes pikturave, që janë publikuar në
Keisi tregoj ngjarjen më të mirë dhe më të keqe të vitit dhe Stresit duhet t'i djeg (FOTO LAJM Ish-partnerja e reperit Stresi, Keisi, u bë e njohur për publikun nga lidhja e bujshme e cila përfundoi me ndarje. Kj
U shpall lojtari i vitit në Holandë, flet De Ligt Mbrojtësi i Juventusit Matthijs de Ligt ka pranuar se "asgjë nuk është e lehtë" në Itali pasi u shpall lojtari më i mirë
Pasi u shpall lojtari i vitit në Portugali, flet CR7: Kjo botë është e egër, mos lejoni që askush t'ju demoralizojë Cristiano Ronaldo, ylli i Juventus, është shpallur lojtari i vitit në Portugali. "Është një privilegj për mua të jem
Nuk e keni blerë akoma? Ky është fustani më i shitur i vitit 2019 me super çmim (FOTO LAJM) Një fustan i firmës së njohur, “Zara” është shpallur fustani më i shitur në botë, deri tani për vitin 2019. Ai është
Messi fiton çmimin e "Sulmuesit të vitit", reagimi i Ronaldos bën xhiron e botës (VIDEO) Lionel Messi është fituesi më i ri i çmimit "Sulmuesi më i mirë i sezonit 2018-2019 në UEFA Champions League". Për t
Van Dijk fiton çmimin e mbrojtësit të vitit në Ligën e Kampioneve Sot po mbahet ceremonia e ndarjes së çmimit të më të mirëve për sezonin e kaluar në Champions League dhe njëkohësisht ed
Ky është portier më i mirë i vitit Alisson Becker është zgjedhur portierit i vitit nga UEFA gjatë ceremonisë së hedhjes së shortit të Championes League.
"Futbollisti i vitit", Van Dijk favorit ndaj Messit e Ronaldos Sonte në Monaco në orën 18.00, do të zhvillohet ceremoniali i ndarjeve të çmimeve për më të mirët e vit sipas UEFA-s.