999 rezultate për

vitise

30 ditë burg për ushtarin që abuzoi me të miturën Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fsh
Sulmohet më sëpatë në kokë një person në Kabash të Vitisë Një person është sulmuar me sëpatë në kokë në fshatin Kabash të Vitisë dhe për pasojë ka marrë lëndime të rënda trupore.
Vritet një i ri, Policia e Gjilanit jep detajet Një ngjarje tragjike në rrethana të dyshimta, ka ndodhur mbrëmë rreth orës 22:00 në fshatin Budrikë të Epërme të Vitisë,
Kjo është masa ndaj babait që vrau foshnjën në Kosovë I është caktuar masa e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e vajzës së tij në komunën e Vitisë. Gjykata Themelore n
Sali Salihu kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Vitisë Sali Salihu është zgjedhur kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Vitisë Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se pro
Aksident i rëndë në Pozheran të Vitisë (FOTO LAJM) Një aksident automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Pozheran të komunës së Vitisë. Njw makinw e tipit
Jep dorëheqje asamblistja e Vetëvendosjes në Viti Ish-kandidate për deputete e tani asambliste në Kuvendin Komunal të Vitisë, Majlinda Ostrogllava, ka dhënë dorëheqje nga
Krim brenda familjes në Viti, vëllai vret motrën 15-vjeçare Një 15 vjeçare, Q.Z. nga fshati Tërpezë e Komunës së Vitisë është vrarë nga vëllai i saj me pushkë gjuetie, i cili tashm
Fshatrat e Anamoravës nën ujë Shiu që ra të premtën ka dëmtuar disa fshatra të komunës së Gjilanit dhe Vitisë. Dalja e ujit nga shtrati i lumit, ka bë
Vidhen ditarët e gjimnazit të Vitisë Disa ditarë të Gjimnazit “Kuvendi i Lezhës” në Viti janë zhdukur mbrëmjen e së dielës. Persona të panjohur kanë depërtua
Richard Holbrook me bust në Viti Nën organizimin e Institucioneve komunale të Vitisë, është zbuluar sot busti i ish-diplomatit amerikan Richard Holbrook
Rrufeja mbyt 100 dele në Viti Në fshatin Dëbëllde rrufeja ka goditur një tufë delesh, pronë të personit me iniciale K.Rr po nga ky fshat. Siç ka nj
Dënohet me burg ish-kryetari i komunës së Vitisë Gjykata Themelore e Gjilanit ka shpallur fajtor ish-kryetarin e komunës së Vitisë, Nexhmedin Arifi dhe drejtorin e ndërm
Thaçi vlerëson punën e Nexhmedin Arifit Kryeministri Thaçi ka inspektuar sot punimet për asfaltimin e rrugës në fshatin Drobesh në Komunën e Vitisë. Gjatë takim
VV-ja reagon ndaj sulmit të zyrtares së Vitisë Sekretariati i Gruas Aktiviste i Lëvizjes VETËVENDOSJE! shpreh shqetësimin e thellë dhe e dënon ashpër sulmin fizik që
Sulmohet fizikisht zyrtarja e komunës së Vitisë Deputeteve gra të Kuvendit të Kosovës u është dërguar një letër nga zyrtarja për Barazi Gjinore në Komunën e Vitisë Ibad
Hoxha, kandidat i AAK-së në komunën e Vitisë Hafir Hoxha do të jetë kandidati për kryetar komune në Viti, për degën e AAK-së. Sot, kreu i saj Ramush Haradinaj e ka
VV akuzon komunën Viti për keqmenaxhim “Vetëvendosje” e Vitisë ka kritikuar nivelin e qeverisjes lokale të Komunës së Vitisë. Kështu ajo ka akuzuar Komunën për
Kuvendi Komunal i Vitisë në Vlorë Krejt Kuvendi Komunal i Vitisë, përfshirë kryetarin e Komunës dhe shumë të tjerë nga shoqata e shoqëria civile, do të sh
Arjeta Halimi përjashtohet nga shkolla se mbante shami Arjeta Halimi ka humbur përfundimisht betejën për të vijuar mësimet në një shkollë publike të Vitisë, pa pranuar që ta h