999 rezultate për

viti

Pas një viti lidhje, ndahet çifti i njohur i showbizit (FOTO LAJM) Pas gati një viti lidhjeje, një nga çiftet më të njohur të showbizit janë ndarë. Bëhet fjalë për aktorin Ben Affleck dhe
"Blue Monday": Kjo e hënë, është dita më e trishtë e vitit Rikthimi nga festat dhe pushimet është gjithmonë i vështirë, por ka një ditë ku faktorë të ndryshëm mblidhen së bashku n
NASA: 2020 viti më i nxehtë 2020 i vështirë është ngritur në "piedestalin" e viteve më të nxehta në historinë e regjistrimeve, sipas agjencisë hapës
E BUJSHME/ Ibra kaloi natën e Vitit të Ri me Diletta Leotta (FOTO LAJM) Një lajm “bombë” është duke qarkulluar në Itali. Thuhet se sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç, ka kaluar natën e
Lukaku mposht De Bruyne, zgjedhet lojtari i vitit për Belgjikën Romelu Lukaku është zgjedhur si lojtari i vitit për kombëtaren e Belgjikës. Në një konkurrencë të ngushtë me Kevin de
3 trendet e vitit 2021 që princeshë Diana i veshi e para (FOTO LAJM) Princeshë Diana, rebelja e mbretërisë që theu sa e sa rregulla, një ikonë mode, ishte gjithmonë një hap përpara botës. S
OBSH: Viti 2021 mund të jetë më i ashpër se viti që lamë pas Viti i dytë i pandemisë mund të jetë më i ashpër sesa i pari. Nga mënyra sesi po përhapet ky virus, sidomos në hemis
Nuk ndodh nga viti 1939 Juve-Genoa, në Kupën e Italisë reziston një tabu 82-vjeçare Fundjava e nxehtë e Serisë A do të paraprihet nga ndeshjet e 1/8- ave të Kupës së Italisë (ky raund është me eliminim di
Renditja e 20 lojtarëve më të mirë nga viti 2011-2020, Messi i pari, po CR7 ku është? (FOTO LAJM) Faqja e statistikave botërore, IFFHS, ka klasifikuar 20 lojtarët më të mirë nga viti 2011-2020 dhe ai që kryeson është L
Rina Balaj jep lajmin e "zjarrtë" për vitin 2021 (FOTO LAJM) Para tre vitesh, publiku u njoh për herë të parë me reperen Rina Balaj, emri i së cilës u komentua që në fillimet e saj.
Pse po rrëzohen kaq shpesh avionët në Indonezi? Rrëzimi i një aeroplani në Indonezi të shtunën menjëherë pas ngritjes nga kryeqyteti i vendit Xhakarta, në bordin e së c
Një listë me filma për t’u parë këtë fillim viti 10. The Intouchables – I shkruar dhe drejtuar nga dyshja Olivier Nakache dhe Eric Toledano, “The Intouchables”, është nj
Më thuaj çfarë sheh të të them se çfarë tregon për ndryshimet që do të të ndodhin gjatë vitit 2021 Shpesh mënyra se si i interpreton truri jonë imazhe të ndryshme tregon dhe pjesë nga karakteri jonë apo mënyra se si i m
Koronavirusi "mori" të riun nga Durrësi: Visari festoi Vitin e Ri në shtëpi, gjendja u përkeqësua papritur Visar Bici, i lindur në Bulqizë dhe me banim në Durrës ishte viktima më e re e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit.
Vaksina, shpresë për bizneset turistike në Maqedoni Punonjësit e turizmit besojnë se pa të ashtuquajturat pasaporta të Kovidit ose kartat e vaksinimit, nuk do mund të imagj
Ky vend ruhet çdo orë e minutë prej vitit 1919, kjo është arsyeja Në shi, në diell, apo edhe në stuhi, asnjë roje nuk lëviz nga ky va-rr. Va-rri i ushtarit të panjohur është një monument
1 vit më vonë! Artan Hoxha i rikthehet krimit të rëndë: Autorët dihen por nuk arrestohen (FOTO LAJM) Gazetari Artan Hoxha i është rikthyer krimit të ndodhur 1 vit më parë ku u ekzekutua Guxim Gjyriçi dhe autorët ende nuk
E nis vitin në plazh, Anxhelina Hadërgjonaj shfaqet joshëse me bikini (FOTO LAJM) Pas shumë kohësh që i mungonte tregut muzikor, Anxhelina Hadërgjonaj, vendosi që vitin 2020 ta mbyllte me një këngë të r
4 trendet e ushqyerjes që do t'i marrim me vete edhe në vitin 2021 2020-a, për disa njerëz, falë muajve të karantinës, ishte një vit i lidhur me ushqimin ‘comfort’. Por pavarësisht manisë
Numri i shqiptarëve në Shkup, Tetovë e Gostivar në statistikat e vitit 1908 (FOTO LAJM) Kjo statistikë që shihni më poshtë, e botuar nga media kosovare mendohet se është realizuar bazuar në një dokument të ha