999 rezultate për

viteve

E BUJSHME/ Ibra kaloi natën e Vitit të Ri me Diletta Leotta (FOTO LAJM) Një lajm “bombë” është duke qarkulluar në Itali. Thuhet se sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç, ka kaluar natën e
Lumi Han ngrin për herë të parë pas 30 viteve, pamjet nga shtresa e akullit mbi ujë Lumi Han që kalon përmes kryeqytetit të Koresë së Jugut, Seul është ngrirë për herë të parë pas 30 vjetësh, pas goditjes
Ana e panjohur e Sherif Merdanit: Kur dola pas 16 vitesh burg, u përballa me atë që urdhëroi arrestimin tim Ish-i burgosuri politik, Sherif Merdani, ka treguar për më shumë se 90 minuta, të gjithë historinë e panjohur të jetës s
Ndërron jetë legjenda botërore e Popit Ylli i Gerry dhe Pacemakers, Gerry Marsden ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Legjenda shtoi famën si udhëheqësi i
Ndërrimi i viteve: 13 vjeçari ndërron jetë se u godit me fishekzjarr në bark, plagosen 79 persona Ndonëse shfaqja e fishekzjarreve në vende të hapura në këtë vit të ri ishte e ndaluar, për shkak të shpërthimit të pande
Si u prit ndërrimi i viteve anembanë botës (FOTO LAJM) Spektaklet e fishekzjarreve nuk munguan as këtë vit, po sigurisht që në pjesën më të madhe, sheshet ishin bosh. Koronavi
Kaq joshëse se keni parë ndonjëherë, Era Istrefi surprizon natën e ndërrimit të viteve (FOTO LAJM) Në orët e fundit të vitit që lamë pas, shumë personazhe të famshëm bënë urimet e tyre dhe postuan foto e video nga festi
Me vjehrrën dhe kunatën, Andi dhe Tea festojnë bashkë natën e ndërrimit të viteve (FOTO LAJM) Puntatën e djeshme dhe të fundit të vitit që lamë pas në "Përputhen" ishte e ftuar mamaja e Andit. Patjetër që në stu
Bashkë apo të ndarë? Si e kaluan natën e ndërrimit të viteve familja Aliu (FOTO LAJM) Nuk e dimë nëse kjo është një shenjë e keqe, por Mozzik dhe Loredana nuk po e presin bashkë ndërrimin e viteve. Reperja
Ndërrimi i viteve, "Google" ndryshon logon Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor. Në shumë vende, kjo ditë fest
Aksident masiv në prag të ndërrimit të viteve, dy të plagosur në gjendje kritike Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur sonte, në natën e ndërrimit të viteve. Dy persona kanë mbetur të plagosur në g
COVID-19/ Fauci paralajmëron: Situata mund të përkeqësohet pas ndërrimit të viteve! Epidemiologu amerikan, Anthony Fauci ka paralajmëruar se situata do të përkeqësohet, duke e çuar vendin në një “pikë kri
A do të bjerë borë natën e ndërrimit të viteve? Flasin sinoptikanët Java e fundit e vitit do të ketë mot të butë dhe të ndryshueshëm, me vranësira, diell dhe reshje shiu. Borë vetëm në vis
Bëhuni gati për dëborën, kështu pritet të jetë moti gjatë ndërrimit të viteve Javën që vjen, moti parashikohet të jetë me kushte atmosferike të paqëndrueshme. Sipas SHMU, vetëm ditën e premte mot
Ky është vendi më i mirë në botë për cilësinë e jetës (FOTO LAJM) As Britania e Madhe apo SHBA-ja, nuk janë në dhjetëshen e parë, ndërsa Norvegjia ka qëndruar në vendin e parë për disa v
Pse u arratis Gramoz Ruçi në Athinë? Avokati i së majtës tregon prapaskenat e 30-viteve demokraci Deputeti socialist Spartak Braho ka bërë për një kohë të gjatë edhe avokatin e një pjese të mirë të përfaqësuesve të lar
Koronavirusi i merr jetën ish-deputetit të PD-së COVID-19 i ka marrë jetën ish-deputetit te PD, Bedri Çollaku, i cili ishte i shtruar prej disa javësh në spital. Lajm
Surprizë: Rikthehet trendi më i komentuar i viteve 2000 (FOTO LAJM) Si të mos mjaftonin gjithë çudirat që pamë gjatë 2020-ës, trendi i fundit i modës po na përgatit për çfarë do të shohim
Koicidencë apo skemë e përdorur? Si u zbardh krimi i 15 viteve më parë në një kohë me vrasjen e Klodianit Dita e djeshme ishte një ditë e vështirë për gjithë Shqipërinë pasi një 25 vjeçar u vra nga Policia pasi kishte dalë jas
Barça më e keqe e 33 viteve të fundit ka edhe Messin më të keq të historisë së saj Një vend i shtatë i trishtë në renditje me 14 pikë në 10 ndeshje, me një bilanc prej 4 fitoresh, po kaq humbjesh dhe 2 b