999 rezultate për

vitet

Vaksina me 90% efektivitet, Astra Zeneca zbulon koston super të lirë Kompania Astra Zeneca që po bashkëpunon me universitetin e Oksfordit për të sjellë sa më shpejt vaksinën e koronavirusit
Do i riktheheni aktivitetit fizik pas infektimit me Covid? Mjekët japin disa këshilla Një studim i publikuar në New York Times, ka trajtuar situatën fizike të njerëzve pasi kalojnë Covid-19. Mjekët që kanë
Haradinaj kujton vëllain e vrarë: Luan, ne po na ikin vitet, e ti mbete i ri përgjithmonë Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ditën e sotme ka kujtuar vëllain e tij Luanin i cili u vra gjatë luftës dhe
Vaksinat me efektivitet, OBSH: Jemi jashtëzakonisht të shqetësuar! Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) mirëpriti vaksinë e Moderna, që njoftoi sot se vaksina e saj eksperimentale tr
Ndryshe nga sot, fotot e rralla të VIP-ave në vitet '90 (FOTO LAJM) Shumë njerëz sot përdorin Photoshop dhe aplikacione të tjera kompjuterike për të postuar fotografi të “versioneve më të
Kanada kërkon 1.2 milion punëtorë emigrantë të rinj në vitet e ardhshme Kanadaja ka nevojë për më shumë punëtorë. Kanadaja planifikon të sjellë më shumë se 1.2 milionë emigrantë të rinj gja
Floresha Rasha rrëfen 7 vitet në Siri, vrasja e burrit dhe vajzës 16 vjeçe: Na fusnin në burg Floresha Rasha është shtetasja e parë nga Shqipërisë që nxor nga kampi Roj në Siri. Pak minuta pasi kemi nisur udhët
Aubameyang po bën sezonin më të dobët në gjashtë vitet e fundit Pierre Emerick Aubameyang po kalon në një seri të tmerrshme. Ylli i Arsenal është futur në ecurinë më të dobët në gja
Presidenti nga Florida: Votova për njërin që quhet Trump Presidenti Donald Trump votoi të shtunën në shtetin e Floridas, ndërsa rivali i tij demokrat ishte në Pensilvania në një
Conte firmos dekretin, nesër hyn në fuqi mbyllja e pjesshme në Itali Kryeministri Giuseppse Conte nënshkroi dekretin e ri me masat kufizuese, që do të hy në fuqi nga nesër, me qëllimin për
Si ka evoluar "salloni" në 600 vitet e fundit (FOTO LAJM) Kush nuk do ta donte të kishte një sallon të bukur dhe të rehatshëm? Është një mjedis ku ne kalojmë pjesën më të madhe t
Të përfshirë në aktivitete kriminale, kush janë "të fortët" e radhës që shënjestroi OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë 5 shtetasve të dënuar
Vitet e para mësim në auditore, të tjerët edhe online: UT merr vendimin për studentët Universiteti i Tiranës ka marrë disa vendime të rëndësishme sa i takon rifillimit të mësimit në datën 2 Nëntor. Mësoh
Italia merr masat drastike, mbyllen aktivitetet pas orës 21 Italia do të zbatojë masa të reja kufizuese për shkak të rritjes së rasteve nga koronavirusi. Sipas mediave të huaja, kr
Alimehmeti: Në fuqi mbetet ideja se maska nuk ka efektivitet në komunitet Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti mbrëmjen e sotme i ftuar në studion e emisionit "Open" lidhur me vendimin e qeveri
Policia e Kosovës zero tolerancë ndaj shkelësve të Ligjit anti-COVID Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka mbajtur sot një takim virtual ku ka folur rreth zbatimit
Të përfshirë në aktivitete kriminale, kush janë "të fortët" e radhës që morën letrën nga OFL Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: A. S.,
Vala e dytë e COVID-19, vë në rrezik përsëri Europianin Shpërthimi i COVID-19 në të gjithë rruzullin dhe përhapja e pakontrolluar e tij në Europë, detyroi UEFA-n që në muajin m
"Provokim" në Maqedoni, Kosovën e lënë të stërvitet pa drita para ndeshjes vendimtare Situatë aspak normale para ndeshjes vendimtare Maqedoni e Veriut – Kosovë, e vlefshme për “play-off”-in e Ligës së Kombe
Ndryshe nga sot, fotot e rralla të VIP-ave në vitet '90 (FOTO LAJM) Shumë njerëz sot përdorin Photoshop dhe aplikacione të tjera kompjuterike për të postuar fotografi të “versioneve më të