999 rezultate për

vitamina

Hani tre hurme në ditë dhe do të habiteni se si reagon trupi Hurma është një fryt i nënvlerësuar dhe shpesh perceptohet si një karamele. Megjithatë, ka disa arsye vërtet të zgjua
Kjo është vitamina e cila forcon shëndetin kardiovaskular Vitamina D jo vetëm që ndihmon në forcimin e kockave, por forcon edhe shëndetin e zemrës sipas një studimi të ri. Duk
Bëni kujdes, këto janë shenjat që tregojnë se ju mungojnë vitaminat Edhe pse ka shumë mjete për të kompesuar mungesën e vitaminave në organizëm, njerëzit ende vuajnë nga mungesa e tyre. Mi
Vitamina B6 në tuna e banane, ndihmon në rikujtimin e ëndrrave Vitamina B6 e cila gjendet në peshkun tuna, banane dhe në kokoshka, mund të ndihmojë njerëzit të kujtojnë më mirë ëndrra
Vitaminat që nevojiten gjatë menopauzës Ndryshimet hormonale janë përgjegjëse për disa nga efektet anësore të menopauzës, përfshirë edhe rritjen e rrezikut për
Njihuni me vetitë kurative të kumbullave Kumbullat jeshile janë një frut me origjinë turke, që njihet si Janerik (kumbulla e shpirtit), dhe janë fruta të rekoman
4 të mira që lëkura përfiton nga Vitamina C Vitamina C është një element magjik për lëkurën dhe imunitetin. Ajo gjendet tek frutat dhe konsumimi i saj çdo ditë nd
Trupi juaj do diell, që të shmang këto 6 sëmundje! Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk merrni diell të mjaftueshëm Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Vitamina B3 e përmirëson shëndetin e syve Duke shtuar vitaminë B3 në ujë, ju mund ta përmirësoni shëndetin e syve dhe ta parandaloni shfaqjen e glaukomës, thonë s
Si të mbetem shtatzënë, ushqime që duhet t’i konsumoni Të ushqyerit e shëndetshëm është i domosdoshëm për fekondim, dhe ja cilët ushqime e ushqejnë mitrën dhe ndihmojnë në fek
Vitamina D ul rrezikun për kancer Doza e ekspozimit në diell mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit me një të pestën. Studiuesit japonezë kanë arritur në p
Përfitimet nga Vitamina D që ju nuk i dini! Gjëja e parë që vërtetë mund të mendoni se e dini për vitaminën D është se ndoshta nuk e merrni mjaftueshëm (Oh, e kanë
Kosi, ushqimi numër 1 për personat me tension të lartë Nga një studim i bërë është zbuluar se të konsumohet të paktën dy herë në javë kos ul rrezikun për gratë që vuajnë me hi
Përmes duarve tuaja mund të zbuloni nëse vuani nga ndonjë sëmundje Ndryshime të llojllojshme në shuplakat dhe gishtat tanë mund të tregojnë problemet në pjesët e tjera të trupit, prandaj
Shikoni duart tuaja: Do t’ju zbulojnë nëse vuani nga ndonjë sëmundje! Ndryshime të llojllojshme në shuplakat dhe gishtat tanë mund të tregojnë problemet në pjesët e tjera të trupit, prandaj
Vitamina që ndalon kancerin Hulumtimet e fundit kanë zbuluar se vitamina D mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e kancerit kolorektal, gji
Përdorni kungull kundër dhimbjes së kokës Kungulli vlerësohet si njëri nga ushqimet më të shëndetshme në botë. Në botë ekzistojnë rreth 800 lloje të kungujve. Ky
Rrugës për tek Las Palmas, Nasri del pozitiv në doping dhe pezullohet medy vite E përditshmja spanjolle ‘Marca’ ka zbuluar se Nasri ka dalë pozitiv në doping dhe ka marrë edhe një dënim prej dy vitesh
Përfitimet e mëdha nga shega Studime shkencore të realizuara së fundmi rreth përfitimeve mjekësore nga shega kanë vënë në pah dobitë që mund të kemi