999 rezultate për

vitaminĂs

Shenjat që tregojnë se po ushqeheni shumë keq Si të dalloni nëse keni mungesa ushqimore dhe si t’i korrigjoni ato? Kequshqyerja apo ushqyerja e pamjaftueshme mund te
Gështenjat, burim vitaminash dhe mineralesh për shëndetin Gështenjat janë një ushqim veçanërisht ushqyes, i cili kur konsumohet në sasi normale, vetëm përfitime shëndetësore mund
Ja si ta dalloni nëse keni mungesë vitaminash! Mungesa e vitaminave dhe mineraleve në ushqim mund të kuptohet me shenjat që lë në tërë trupin. Sipas gazetës Teleg
4 shenjat që tregojnë se keni mungesë vitaminash Kur trupi juaj mundohet t’ju thotë diçka – për shembull, që jeni duke shmangur vitaminat më kryesore, ai mund ta bëjë kë
Si duhet ta hamë bananen me apo pa lëkurë Bananja shpesh kemi dëgjuar se ka një rëndësi të veccantë në shëndetin tonë, dhe është e rëndësishme që ajo të hahet e p
Farat e lulediellit, një burim i mirë vitaminash Farat e lulediellit janë një porodukt që kanë një përmbajtje të shkëlqyeshme vitaminash B1, B5 dhe E. Vitamina E është s