999 rezultate për

virusit

Në luftë me COVID-19, rajoni i Alpeve gjermane futet në izolim total Një zonë e Alpeve në jug të Gjermanisë është futur në izolim total, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Landi B
"Jemi në një fazë serioze", Gjermania shtrëngon masat kundër koronavirusit Qeveria federale dhe qeveritë e landeve ranë dakord për rregulla më të rrepta kundër koronavirusit. Pas më shumë se t
Dalin pamjet, ky është drejtori i shkollës në Tiranë që nuk i mbijetoi virusit COVID-19 (FOTO LAJM) COVID-19 ka marrë jetën e një drejtori shkolle në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se Drejtori i shkollës "Lidhja e Priz
10 CEO-t më të vlerësuar gjatë krizës së koronavirusit (FOTO LAJM) Pandemia e koronavirusit i ka vënë, pa dyshim, në një sprovë të vështirë shumë CEO dhe drejtues kompanish me mbylljen e
Gjermania pritet të nisë vaksinimin ndaj COVID-19 në fillim të 2021 Gjermania pritet të jetë në gjendje të fillojë imunizimin e njerëzve kundër koronavirusit në tre muajt e parë të vitit 2
Twitteri me masa ndaj Trumpit, pretendoi se ishte imun ndaj Covidit-19 (FOTO LAJM) Një tweet i bërë nga presidenti, Donald Trump duke pretenduar se ai është imun ndaj koronavirusit u fsheh të dielën nga
Mbi 5 mijë raste me koronavirus në një ditë, Italia gati të marrë vendimin e ri për futbollin Agravimi i pandemisë së koronavirusit në Itali i ka shtyrë autoritetet shtetërore të marrin përsipër reduktimin e numrit
Spanja vendos masa të reja kundër koronavirusit Rajonet spanjolle të Katalonjës dhe Navarres kanë vendosur masa të reja kufizuese kundër koronavirusit për shkak të rrit
Trajneri i Anglisë lëshon alarmin: Euro 2021 mund të shtyhet sërish Pandemia e koronavirusit nuk po merr fund, madje ditët e fundit ka pasur rritje të rasteve në vende të ndryshme. Diçka e
OBSH jep lajmin e madh: Vaksina kundër koronavirusit mund të jetë gati në fund të vitit Një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë gati deri në fund të vitit. Këtë lajm shpresëdhënës e tha të martën kreu i O
Trump u infektua, zëvendëspresidenti amerikan rezulton negativ në testin e koronavirusit Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, dhe gruaja e tij, kanë rezultuar negativ për koronavirus, tha zë
Sërish numër i lartë infeksionesh në vend Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë ndërruar jetë 3 pacientë nga koronavirusit ndërsa kanë rezultuar 132 raste
Tre viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë ndërruar jetë 3 pacientë nga koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit. Bëh
Ja kur hapen kufijt pa teste mes Maqedonisë dhe Kosovës Javën e ardhshme përfundimisht do të bëhet hapja e kufijve pa kushte ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Mësoh
10 CEO-t më të vlerësuar gjatë krizës së koronavirusit (FOTO LAJM) Pandemia e koronavirusit i ka vënë, pa dyshim, në një sprovë të vështirë shumë CEO dhe drejtues kompanish me mbylljen e
Skënder Brataj: Tetori do shtojë infektimet, por forca e virusit do të bie ndjeshëm Forca e virusit për të infektuar ka rënë po dhe simptomat e tij janë më të lehta. Në mes të muajit tetor pritet rrit
"Titulli i dhjetë radhazi? Një mal për t’u ngjitur", Agnelli ngre alarmin: Po rrezikohet mbijetesa e klubeve Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli iu drejtua klubeve të futbollit europian me një letër të hapur për planifikimin
Trump: Vaksina e koronavirusit do të jetë gati për 3-4 javë! Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se brenda 3-4 javëve të ardhshme do të jetë gati vaksina e Covid-19. Mirë
S'kishte maskë, policia në Kosovë rreh brutalisht qytetarin në sy të fëmijëve (VIDEO) Një burrë është dhunuar mbrëmjen e djeshme në mes të Prishtinës pasi nuk kishte vendosr maskën me qëllim parandalimin e
Vdekja e mësuesit për shkak të COVID-19, ministrja Shahini bën apelin e fortë Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për situatën e koronavirusit në vend. Humbja