999 rezultate për

virusi

Humbin jetën nga koronavrusi dy pacientë të tjerë tek Infektivi Dy pacientë të tjerë të cilët merrnin shërbim në spitalin Infektiv kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavir
Zgjerohet zinxhiri i koronavirusit në vend (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 68 raste të reja me COVID-19. Shpërndarja gjeografike
Shpërthen infeksioni në Krujë, shënohen 12 raste të reja me Covid-19 Kruja vijon të mbetet një nga vatrat më të nxehta të koronavirusit në vendin tonë, ku gjatë orëve të fundit mësohe se ka
Klorin kundër Koronavirusit? Kurrë mos provoni këto përzierje detergjentësh Rreziqet kanë të bëjnë me toksicitetin dhe aftësinë gërryese. Pra, klori nuk duhet përzier kurrë me acide, amoniak ose
Rëndohet bilanci, dy të vdekur nga koronavirusi në vend Vazhdon rritja e rasteve të reja me koronavirus ne gjithe vendin, shtrimet ne Infektiv dhe humbjet e jeteve nga semundja
Policia aksion në Prishtinë pas hyrjes në fuqi të masave të reja Sot në orën 21:00 kanë hyrë në fuqi masat e reja të qeverisë kundër përhapjes së koronavirusit. Që nga ora 21:00 e di
Mjekja: Kolegët nuk e besonin COVID-19, virusi nuk po dobësohet në verë "Besoj se popullata e ka perceptuar gabim mbarimin e COVID, madje ka pasur edhe njerëz skeptikë që nuk ekziston COVID, u
Koronavirusi në Maqedoni, gjatë 24 orëve më pak të infektuar, më shumë të shëruar 78 të infektuar, 5 të vdekur dhe 172 të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit në vend. Gjatë 24 orëv
"Ai ndoshta do të dal fitues" gazetari që mposhti koronavirusin dyshues për fatin e të atit Gazetari nga Kosova Berat Buzhala ka reaguar sërish një ditë pasi bëri një thirrje publike për personat që nuk besojnë s
Koronavirusi mbyll pas 100 viteve kufijt mes këtyre dy shteteve Koronavirusi ka goditur edhe kontinentin e Australisë. Kjo ka bërë që pas 100 viteve të vendoset mbyllja e kufijve mes d
Për shkak të koronavirusit, aktori i njohur ndërron jetë në moshën 41-vjeçare (FOTO LAJM) Nick Cordero, aktori i njohur i Broadway ka humbur betejën pas infektimit me COVID-19. Ka qenë bashkëshortja e tij, A
Ndërron jetë mjeku i dytë nga koronavirusi në vend Ka humbur betejën me koronavirusin mjeku dr. Hysni Shkjaut në spitalin Infektiv. Lajmin e hidhr e ka bërë me dije mmi
"Shko në plazh shpërnda virusin", Flor Binaj revoltohet me ndjekësin (FOTO LAJM) Muajin që lamë pas bëri bujë fakti se aktori i ‘Portokallisë’, Florjan Binaj, ishte infektuar me Covid-19. Aktori tha
I mbijetoi koronavirusit, Alimadhi ia shtron me mish e me birra për ditëlindje (FOTO LAJM) Deputeti Adriatik Alimadhi arriti të mposhte me sukses koronavirusin. Edhe pse kaloi një periudhë të gjatë në spital, ku
Ndërron jetë nga koronavirusi mjeku shqiptar në Maqedoninë e Veriut Ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit mjeku i parë në Maqedoninë e Veriut. Bëhet fjalë për mjekun specialist Arifikm
Legjenda e boksit mposht koronavirusin (VIDEO) Pas një "beteje të ashpër" me koronavirusin, boksieri legjendar Robert Duran tashmë shëruar plotësisht. Testi i fundit p
Ndërron jetë nga koronavirusi 70 vjeçari në Kosovë, vajza e tij pretendon se nuk i dhanë oksigjen Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka ndërruar jetë një 70-vjeçar nga Mitrovica i cili ishte i prekur me koronavirus.
IKSHPK-ja me apel për qytetarët: Virusi është kudo Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), u ka bërë apel qytetarëve që të bartin maska. Institut
Robert Budina i rikthehet protestës për Teatrin: Virusin e mora në spital! Regjisori Robert Budina ditët e fundit nuk ka qenë aktiv me mediat dhe rrjetet sociale që kur është infektuar me Covid-1
Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja