999 rezultate për

viruset

Samsung sjell "veshje antibakteriale" që i mban viruset larg telefonit tuaj Një veshje e veçantë për telefonat inteligjentë Samsung thuhet se i mban viruset larg telefonit tuaj. Sidomos në kohë
Si u zbulua koronavirusi zbulua vite më parë, mësuesja me simptoma të pazakonta që habiti mjekët Në 1965, studiuesit zbuluan një infeksion të frymëmarrjes të quajtur 229E. Sot ne e njohim si të ftohtin e zakonshëm. Në
Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
Pse viruset vdekjeprurëse dalin nga Kina? (VIDEO) Që nga fillimi i marsit 2020, një koronavirus i ri, i quajtur COVID-19, është përhapur në më shumë se 70 vende dhe ka vr
Pse viruset vdekjeprurëse dalin nga Kina? (VIDEO) Që nga fillimi i marsit 2020, një koronavirus i ri, i quajtur COVID-19, është përhapur në më shumë se 70 vende dhe ka vr
Ushqimet që duhet të shmangni në kohë virusesh Kemi lexuar gjatë për ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit. Sipas
A ndikon moti te përhapja e koronavirusit, flet eksperti A do të zhduket virusi Korona me rritjen e temperaturave? Virologu Thomas Pietschmann shpjegon, se përse pranvera vërtet
Rebelimi i natyrës: Viruset që na vijnë nga mizoria jonë ndaj kafshëve Sars, gripi i shpendëve, gripi i derrit, sindromi i lopës së çmendur, ebolavirus, coronavirus dhe mbase (kush e di) hiv:
Panik në Rusi, shpërthim në laboratorin kur ruhen viruset më të rrezikshme në botë Një shpërthim gazi që pasoi me zjarr ka shkatërruar një laborator rus të “bio-armatimit” ku janë ruajtur viruset më infe
Bakteret dhe viruset në mikroskop duken si qeniet më të frikshme (FOTO LAJM) U fol për një gjallesë e cila sipas disa informacioneve të fundit janë lënë në Hënë në momentin kur astronautët amerikan
Si të mbrohemi nga virozat verore Termi virozë shpesh përdoret për sëmundje më të shkurtra dhe më të lehta që shkaktojnë virusin, ose supozohet se janë sh
Gripi dhe viruset nëpër këmbë, si të ulim temperaturën në shtëpi Te pacientët, kur temperatura rritet, shpjegohet si një çekuilibër në trup. Bakteret, viruset apo mikroorganizma të tjer
Metoda e lashtë me hudhër që pastron ajrin nga viruset Të rralla janë ato bimë që janë të dobishme sikurse hudhra, e cila me mijëra vjet përdoret në mjekësi. Për një kohë t
Kujdes nga e ftohura në pranverë, është më e rrezikshme Natyrisht çdo lloj i virusit do të shkaktojë simptoma të lehta të të ftohtit të cilat zgjasin disa ditë deri në një javë
Diabeti mund të shkaktohet nga një virus, paralajmërojnë shkencëtarët Viruset mund të bëhen shkak për zhvillimin si të diabetit 1 ashtu edhe atë të tipit 2, duke qenë se përmbajnë proteina q
SHBA rinis eksperimentet me viruset vdekjeprurëse Eksperimente me viruse të rrezikshme, një gabim në laborator dhe botën e merr lumi. Një skenar që është shfrytëzuar maks
Kujdes nga e ftohura në verë, është më e rrezikshme Natyrisht çdo lloj i virusit do të shkaktojë simptoma të lehta të të ftohtit të cilat zgjasin disa ditë deri në një javë
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.
Luftoni gripin dhe viruset e stinës me këtë kurë popullore Kurat popullore janë shumë më të mira se antibiotikët në rastet e gripit dhe virozave pasi ju lehtësojnë dhimbjet dhe nu