999 rezultate për

virus

Ndryshimet që i ndodhin trupit pas infektimit me Covid-19, flet mjeku Duke qënë se bota ndodhet në një situate të jashtëzakonshme, njerëzit kanë nevojë për këshilla mjeksore. Janë shtruar
Ekspertët: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit! Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy do
Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë Lloji britanik i virusit corona po merr vrull në Maqedoni dhe sipas autoriteteve shëndetësore, më shumë se 70 për qind e
COVID-19 i merr jetën efektivit të policisë COVID-19 i ka marrë jetën një efektivi policie në Kavajë. Efektivi Fatmir Belba, 58-vjeç, kishte 20 ditë i infektuar
Rama ironizon publikisht komentuesin: Si hahet pica me maskë?! Kryeministri Edi Rama tashmë prej kohësh e ka provuar se ëhstë një nga liderët më aktivë në rrjetet sociale. Ai i ka
Rritet numri i të infektuarve me Covid-19 në Maqedoni Maqedonia e Veriut ditëve të fundit shënon rritje të të infektuarve me COVID-19, duke shkuar në mbi 700 persona të infek
Brez i djegur? Koronavirusi godet shanset e punësimit të të rinjve Instituti Gjerman i Tregut të Punës dhe Profesionit, IAB ka hulumtuar se kush i vuan më së shumti pasojat e krizës së Co
Lindi foshnjën dhe u intubua prej koronavirusit, si është gjendja e 22-vjeçares Një 22-vjeçare e infektuar me koronavirus ka sjellë në jetë foshnjën e saj tek spitali “Shefqet Ndroqi”, ndërsa tashmë n
Morata dhe virusi misterioz, ja e vërteta Ku ka përfunduar Alvaro Morata? Sulmuesi i Juventusit, pas një fillimi të jashtëzakonshëm të sezonit, duket se është
"Mezi pres të jap lajmin", Rama flet për vaksinimin masiv ndaj koronavirusit Kryeministri Edi Rama në një dalje për media ka paralajmëruar se shumë shpejt do të nisë vaksinimi masiv në Shqipëri. Ed
Gjermania kundër testeve të shpejta ndaj koronavirusit Mësuesit dhe personeli i kopshteve ditore do të vaksinohen kundër koronavirusut më herët se ishte planifikuar më parë. P
Italia zgjat kufizimet për udhëtimet, zbulohen rregullat e reja të miratuara së fundmi Qeveria italiane ka zgjatur ndalesën për udhëtimet jo të domosdoshme në mes të 20 rajoneve të këtij shteti deri më 27 ma
Vaksinimi jep efektin e parë, OBSH: Rastet pozitive janë përgjysmuar! Me programin e vaksinimit, i cili po përparon në mënyrë të ndjeshme në shumë vende të botës, duket qartazi se të dhënat
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve në Rusi, bie numri i viktimave Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve të reja me koronavirus në Rusi. Vetëm sot, autoritetet konfirmuan 12,604 raste t
Morata i infektuar, por jo me koronavirus Sulmuesi spanjoll i Juventusit, Alvaro Morata ende nuk është i gatshëm për skuadrës për shkak së është i infektuar. N
Humb jetën një 39 vjeçar, kaq raste të reja me koronavirus u shënuan sot në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka shënuar një viktimë nga koronavirusi si dhe 398 raste të reja. Sipas Institutit Ko
Pa asnjë sëmundje shoqëruese, koronavirusi i merr jetën 16 vjeçarit Një 16 vjeçar ka humbur betejën me koronavirusin në Britaninë e Madhe. Adoleshenti është i riu i dytë në Mbretërinë e
Fico: Ka dyshime se është futur virusi afrikan dhe britanik Pas arrijes së 7.020 dozave vaksinash nga kompania BioTech-Pfizer në Shqipëri në procesin e vaksinimit janë përfshirë Ti
Ish ylli i Playboy-t heq dorë nga modelingu: Bëhet mjeke për të luftuar koronavirusin (FOTO LAJM) Ish-modelja e Playboy ka marrë një vendim "drastik" duke hequr dorë nga modelingu e duke marrë një tjetër drejtim, atë t
Rudina Hajdari thumbon keq Bashën: PD ka virus gafash! E ftuar speciale e kësaj të shtune në spektaklin e humorit Klanifornia në Televizionin Klan, ishte Rudina Hajdari. D