999 rezultate për

vinales

Moto GP, Yamaha prezanton motorin e ri (FOTO LAJM) Yamaha ka bërë prezantimin e motorit të saj në prag të sezonit të ri në MotoGP. Eventi ndodhi në Matadero të Madridit
Vinales edhe 2 vite të tjera me Yamahan Maverick Vinales dhe Yamaha sërish sëbashku. Piloti spanjoll ka rinovuar deri në vitin 2020 kontratën me skuadrën japone
Spanjollët dominojnë garën e Aragon Marc Marquez me Honda fitoi sot garën e Aragon (Spanjë) në Moto GP, duke marrë edhe kreun e renditjes, në përfundim të n
Dominim italian në MotoGp, Dovizioso fiton në Mugello Andrea Dovizioso ka fituar sot Çmimin te Madh të Italisë në Moto GP në pistën e Mugellos. Piloti i Ducatit zhvilloi një
MotoGp spektakël në Francë, Rossi rrëzohet në metrat e fundit (VIDEO) MotoGp ka dhuruar një garë spektakolare në pistën e Le Mans për Çmimin e madh të Francës në Moto GP. Maveric Vinales pre