122 rezultate për

vilanova

Një vit pa Tito Vilanovan Barcelona kujton Tito Vilanovën. Një vit më parë klubi katalanas humbi trajnerin që e drejtoi skuadrën gjatë kampionatit
Barça nderon Tito Vilanova-n (FOTO LAJM) Barcelona ka nderuar ish-trajnerin e saj Tito Vilanova, duke i vënë emrin e tij një prej fushave kryesore të qëndrës stë
Ja premtimi që i ka bërë Messi Vilanovas Ish-ndihmës trajneri i Barcelonës, holandezi Henk Ten Cate, ka dekalruar se Lionel Messi po qëndron te katalanasit vetëm
Messi, "dhurata" e fundit e Vilanovas Një nga arsyet që Lionel Messi vendosi ta vazhdojë karrierën te Barcelona është edhe ish trajneri Tito Vilanova. Sipas n
Barça, ja revolucioni i Luis Enrique-s (FOTO LAJM) Është një ekspert i ADN-së blaugrana. Luis Enrique mund të jetë pasuesi perfekt i Pep Guardiolës te Barcelona sepse e nj
Barça me fanella dedikuar Tito Vilanovas Pas fitores 2-3 në "El Madrigal" ndaj Villareal Barcelona rikthehet të luajë në "Camp Nou" këtë të shtunë ku përballë do
Abidal viziton Barçën: Jam këtu për Titon (FOTO-VIDEO) Eric Abidal ishte sot pjesë e seancës stërvitëse të Barcelonës. Mbrojtësi i Monacos ka befasuar të gjithë kur u pa në qe
Barça i jep lamtumirën e fundit Tito Vilanovas (FOTO LAJM) Bota e futbollit spanjoll dhe jo vetëm ka kryer homazhet e fundit në Katedralen e Barcelonës në nderim të ish teknikut t
Champions, minutë heshtje për Vilanova e Boskov Një minutë heshtje para ndeshjeve Bayern Munchen-Real Madrid dhe Chelsea-Atletico Madrid, gjysëmfinalet e kthimit të Uef
Edhe "Camp Nou" në zi për Vilanovan Barcelona është e shokuar dhe në zi për vdekjen e parakohshme të ish trajnerit Tito Vilanova. Por përveç dhembjes së shp
Lojtarët dhe tifozët ndahen me Titon në "Camp Nou" (FOTO-VIDEO) Të gjithë të pranishëm. Çdo, lojtar që e ka njohur dhe ka luajtur nën urdhrat e tij, drejtues të lartë të klubit dhe tif
Vdekja e Vilanovas "pushton" shtypin botëror (FOTO LAJM) E gjithë media botërore, kryesisht ajo sportive, ka patur si lajm kryesor të orëve të fundit ndarjen nga jeta të ish tra
Bota e futbollit, ngushëllime për Vilanovan (FOTO LAJM) “Tito përgjithmonë, i përjetshëm”. Barcelona i jep lamtumirën Tito Vilanovas. Në home pagen e klubit blaugrana, shoqëria
Ndërron jetë ish-trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova Ish-trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ka ndërruar jetë në moshën 45 vjeçare, duke humbur luftën me kancerin. Vil
Tito Vilanova në gjëndje të rëndë shëndetësore Tito Vilanova u shtrua sërish në një spital të Barcelonës për shkak të problemeve që vijon të vuajë nga kanceri në gjend
Xavi: Sëmundja e Vilanovas e bashkoi Barçën Mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka insistuar se sëmundja e Tito Vilanovës i karikoi Blaugranat edhe më shumë pë
Ja çfarë ndryshimi i ka bërë kanceri Titos (FOTO) Ish-trajneri i Barcelonës, Tito Vilanova, ka qenë i pranishëm në Camp Nou për ndeshjen e Kupës që Barça zhvilloi ndaj Ge
Barça-Real, ja mozaiku për Tito Vilanovan Të shtunën, ora 18.00, luhet "El Clasico". Barcelona dhe Real Madrid do të zbresin në fushën e "Camp Nou" në ndeshjen më
Pep dhe Tito takohen në Barcelonë Disa muaj pas zënkës publike në distancë vjen edhe takimi i pajtimit. Tito Vilanova dhe Pep Guardiola kishin disa fjalë
Tjetër operacion për Tito Vilanovan Tito Vilanova do të operohet ditën e martë. Sipas "El Mundo Deportivo", ish-trajneri i Barcelonës do t’i nënshtrohet ndë
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian