999 rezultate për

vikinge

Shkencëtarët ndërtojnë fytyrën 1 mijë vjeçare të luftëtares vikinge (FOTO LAJM) Shkencëtarët kanë arritur të rikrijojnë fytyrën e një luftëtareje vikinge, e cila ka jetuar mbi 1 mijë vite më parë. Fyt
Zbulimi që mahniti botën: Pse Vikingët shkruanin "Allah" në veshjet e tyre (FOTO LAJM) Një zbulim i papritur në Suedi ka ngritur pikëpyetje të mëdha rreth ndikimit të Islamit në Skandinavi. Studiuesit su
Nigeria në "gjumë" për 45' minuta, "vikingëve" ju mungon vetëm goli Pjesa e parë e takimit mes Nigerisë dhe Islandës është mbyllur me rrjeta të paprekura. Interesant është fakti se Nig
Nis takimi i grupit D, "vikingët" kërkojnë dominim ndaj Nigerisë Sfida e rradhës e ditës së nëntë të Botërorit sapo ka nisur në "Volvogard Arena" midis Nigerisë dhe Islandës, e vlefshme
Çfarë ka humbur Messi! "Pleshti" shkon shumë pranë golit (VIDEO) Pas humbjes së penalltisë nga Messi, yjet e Argjentinës janë duke kërkuar dëshpërimisht golin e avantazhit, të cilin nuk
Argjentinës nuk i mjafton Messi për të mposhtur "vikingët" e Islandës (FOTO LAJM) Pjesa e parë e ndeshjes midis Argjentinës dhe Islandës është mbyllur me një barazim 1-1. Goli për Argjentinën është
Italia ndryshon taktikat kundër Suedisë, Ventura po përgatit formacionin e duhur kundër vikingëve Me pezullimin e Marco Verratit, Italia mund të ndryshojë skemën nga 4-4-2 në 4-2-3-1 në ndeshjen e dytë të "play-off"-it
Në 22 Shkurt 2014 shkatërrohet Toka? Nëse qytetërimi viking do të ishte ende i përhapur në ditët e sotme, tingulli i një burie të veçantë do të kishte krijua
Norvegjia, shkarkohet trajneri Egil Olsen Norvegjia ka shkarkuar trajnerin Egil Olsen. Federata e këtij vendi ka vendosur që të ndërpresë kontratën me teknikun 53