999 rezultate për

vijne

Bino: Ka marrëveshje për 1.6 milionë vaksina, 450 mijë doza vijnë në mars Mjekja Silva Bino, tha se deri në fund të shkurtit, në Shqipëri do të kenë ardhur më shumë se 450 mijë vaksina. Duke
Dëbora deri në gjysmë metri në Tropojë, fshatrat mbesin pa energji elektrike Në disa fshatra në Tropojë energfjia elektrike është shkëputur duke i lënë në errësirë mbrëmjeve. Bëhet fjalë për fsh
Zaev: Në janar mund të vijnë 200.000 vaksina nga Kina Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në televisionin “Sitell” tha se ka paralajmërime, se nga Kina mund të vijnë 200.0
"Edhe Marsianët të vijnë, e dallojnë që VAR-i është i Madridit", Laporte ironizon Real Madridin Ky muaj do të vendosë edhe fatin e presidencës së Barcelonës, teksa kryesia do i drejtohet zgjedhjeve më datë 24. Joan L
Pse cikli menstrual nuk vjen ose vonohet gjatë festave Mes arsyeve pse menstruacionet mund të mos vijnë një muaj ose të vonohen disa ditë, janë edhe festat e fundviit. Sipas n
Vijnë me kamion dhe paguajnë shuma të frikshme për avokatë: Gjyqtari britanik, i shqetësuar për shqiptarët Gjykatësi britanik Richard Mansell, ka shprehur publikisht shqetësimet e tij në lidhje me faktin se grupe kriminale shqi
Policja kosovare "çmend" mediat britanike, i vijnë oferta të shumta pas publikimit të fotos Policja e Kosovës, Linda Aliu, ka zgjuar kureshtjen e mediave të huaja me fotot e saj pr ovokuese. Ajo ka kohë që poston
Dr. Fauci feston i vetëm Krishtlindjet dhe ditëlindjen: Zbatoj ato që i predikoj vendit tim Dr.Anthony Fauci mbushi 80 vjeç ditën e enjte, por vendosi te festojë i vetëm si pasojë e koronavirusit. “Kam frikë s
Jo vetëm diabeti, sëmundjet e tjera që vijnë nga konsumi i tepërt i sheqerit! Pa sheqer, disa ushqime nuk kanë shije. Fatkeqësisht, sheqeri nuk është aq i mirë për trupin dhe shëndetin tuaj, aq sa s
Mjeku që zbuloi virusin Ebola ngre alarmin: Do të vijnë viruse edhe më vdekjeprurës Njerëzimi përballet me një numër të panjohur të viruseve të reja dhe potencialisht fatale që dalin nga pyjet tropikale t
Ekspertët thirrje për kujdes: Vaksinat për COVID-19 po vijnë Dy ekspertë të lartë të Shteteve të Bashkuara për koronavirusin siguruan amerikanët të dielën se vaksinat kundër pandemi
Manastirliu nga Kuvendi: Në dhjetor vijnë testet e shpejta, mos hajdeni vonë në spitale Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu bëri një ekspoze të punës në sektorin e shëndetësisë g
COVID-19 në Shqipëri: Nuk ndalojnë ambulancat tek Infektivi (VIDEO) Situata e COVID-19 në Shqipëri duket alarmuese. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në vend janë shënuar 532 raste të rej
Kur do vijnë testet e shpejta në Shqipëri? Flet drejtori i OBSH për Europën Drejtori i OBSH për Europën Dr. Hans Kluge në konferencën e përbashkët me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu k
COVID-19/ Pacientët kurohen në ambulanca? Brataj: Vijnë për t’u mbushur me oksigjen "Jemi në përputhje me gjithë strategjinë e menaxhimit të pandemisë dhe rrjeti i ambulancave funksionon normalisht..."
"E kam deklaruar vilën e Lalzit, vijnë çiftet bëjnë fotot e dasmës", Kryemadhi i përgjigjet akuzave Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është përgjigjur për vilën në Gjirin e Lalzit, për të cilën tha se e dinë të gjithë
Juventusi pritet të jetë i "gjymtuar" ndaj Barcelonës, të tjera lajme negative vijnë nga bardhezinjtë Juventusi ka marrë një tjetër goditje në prag të sfidës kundër Barcelonës në Champions League. Pas kapitenit Chiellin
Ndalohet kalimi te "Shqiponja", si devijohet trafiku dhe rrugët alternative për të hyrë e dalë nga Tirana Rrethrrotullimi i doganës, apo siç e mori emrin së fundmi “Sheshi Shqiponja”, pas heqjes së simbolit kombëtar, tanimë nu
Kosova vijë të kuqe për ata që vijnë nga këto 4 shtete, s’mund të hyjnë pa testin PCR Italia, Kroacia, Polonia dhe Lihtenshtajni, i janë bashkuar listës së vendeve, shtetasit e të cilave nuk mund të hyjnë n
Bëhuni gati për kaos! Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana Rrethrrotullimi në hyrje të Tiranës do të kthehet në “makth” për të gjithë drejtuesit për 4 muajt e ardhshëm. Minist