999 rezultate për

vezhgues

OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut 11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet preside
Demokracia, në rrezik! Thirrja për një monitorim më të mirë në vendet e BE Eksperiencat negative në disa vende, sfidat e reja që paraqet zhvillimi teknologjik e hovi i platformave sociale apo agr
Real Madrid nuk i ndahet Neymar-it, i vë pas vëzhgues Real Madrid ka shprehur për muaj me rradhë interesimin për sulmuesin e PSG, Neymar. Por së fundmi gjërat duket që kan
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Vëzhguesit ndërkombëtarë kritikojnë Rusinë për zgjedhjet Vëzhguesit ndërkombëtarë po e kritikojnë Rusinë se nuk garantoi një lojë të barabartë për konkurrentët në zgjedhjet pres
Arsenal dërgoi vëzhgues për yje në ndeshjen Napoli -Leipzig Sipas Calciomercato.it, vëzhgues të Arsenalit ishi të pranishëm në ndeshjen midis Napolit dhe Leipzig. Ata kanë shkuar n
Mbërrijnë në Tiranë monitoruesit nga FIFA dhe UEFA për zgjedhjet e FSHF-së Disa orë nga Asambleja e Përgjithshme zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit, ku do të zgjidhen presidenti dhe org
TRAGJIKE / Vëzhgues i FSHF-së gjendet i vdekur në ashensor Një vëzhgues i Federatës Shqiptare të Futbollit është gjetur i vdekur në qytetin e Sarandës. Emri mësohet të jetë Ag
Inter dërgon vëzhguesa për Verdin Interesimi i Interit për Simone Verdin është serioz. 25-vjeçari shënoi golin e parë në takim në fitoren 3-0 dhe kësht
Inter interesohet për talentet e ndeshjes Atalanta-SPAL , dërgon vëzhgues Inter po vijon punën për të piketuar elementët që mund të afrohen në ekip, në sesionet e ardhshme të merkatos. Pas ekspe
Raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoni e monitorojnë 5101 vëzhgues Për raundin e dytë të Zgjedhjeve lokale në Maqedoni që do të mbahen sot, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka akredituar
Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja sa vëzhgues janë akredituar Për raundin e dytë të Zgjedhjeve lokale në Maqedoni që do të mbahen nesër, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka akreditua
Peterle: Të vdekurit ishin në lista, PZAP nuk gjobiti këto dy televizione Shefi i Misionit për Vëzhgimin e Zgjedhjeve nga Bashkimi Evropian, Alojz Peterle, në një konferencë për media tha se vëz
Vëzhguesit ndërkombëtarë: Keni bërë përmisime Vëzhguesit e Bashkimit Evropian, kanë paraqitur raportin preliminar të monitorimit të zgjedhjeve, ku i cilësuan si trans
Martial është seriozisht në radarët e Barcelonës, katalanasit dërguan vëzhgues Drejtori sportiv i Barcelonës, Robert Fernandez, është duke e vëzhguar Anthony Martialin e Manchester Unitedit. Barce
Thaçi mburret para vëzhguesit të zgjedhjeve nga BE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit Vëzhgues të BE-së për zgjedhjet në Kosovë, Alojz Peterle
KQZ akrediton edhe 824 vëzhgues Komisioni Qendror Zgjedhor ka akredituar edhe grupin e shtatë të vëzhguesve i cili përfshinë gjithsej 22 organizata dhe
Plot 5.011 vëzhgues do të monitorojnë sot zgjedhjet lokale Zgjedhjet Lokale në Maqedoni do t’i ndjekin plot 5.011 vëzhgues vendorë dhe të huaj, si dhe gjashtë gazetarë të huaj, të
Mbi 5 mijë vëzhgues vendorë dhe 373 të huaj, të angazhuar në zgjedhjet lokale në Maqedoni Për ndjekjen e zgjedhjeve lokale të 15 tetorit në Maqedoni, deri tani në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) janë
Me këtë moto KQZ do t'i bindë qytetarët të votojnë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka akredituar grupin e radhës të vëzhguesve të zgjedhjeve lokale. Nga Zyra për Regjist