999 rezultate për

veze

Nga maskat anti-plakje deri tek zemra ja pse s'duhet t'a ndani nga dieta të bardhën e vezës Nëse njerëzit do të ndaheshin në dy grupe, ato do të ishin; njerëzit që pëlqen të hanë më shumë të bardhën e vezës dhe a
Disa arsye që nuk i keni ditur përse veza konsumohet vetëm në mëngjes Vezët konsiderohen si baza e çdo mëngjesi anë e mbanë botës, por një herë e një kohë nuk ka qenë kështu. Në fakt, mëngje
Mënyra ideale për të zier dhe për të qëruar vezët (VIDEO) Të ziesh vezë nuk është puna më e vështirë që mund të bësh në kuzhinë, por në një mëngjes të rrëmujshëm, edhe mund të nd
Bojë, miell e vezë, rastet e bujshme kundër politikanëve shqiptarë (FOTO LAJM) Populli shqiptar, shpeshherë i gjendur i papërfaqësuar, i zhgënjyer dhe i gënjyer, ka ndjerë nevojën që ndjesitë t’i shp
Në pritje të ëmbël, Emma Roberts: Mjekët më thanë se s'do bëja kurrë fëmijë (FOTO LAJM) Emma Roberts ka folur së fundmi rreth shtatzanisë. Në një intervistë për Cosmopolitan, aktorja ka rrëfyer sesi iu desh t
Sa vezë në ditë mund të hani? Vezët janë ndër ushqimi më me kalori në planet. Vetëm imagjinoni, një vezë e tërë përmban të gjithë përbërësit e nevojsh
Keni sy të fryrë çdo ditë dhe dukeni të përgjumur? Sekretet që duhet të dini Sytë e fryrë ju ndalojnë të bëni më shumë selfie? Dijeni që nuk jeni vetëm. Shumë njerëz vuajnë nga rrathët e errët posh
A duhen skuqur vezët në vaj ulliri? Flasin ekspertët Ekspertët thonë se përdorimi i vajit të ullirit në skuqjen e vezës siguron ruajtjen e disa prej antioksidantëve më të ne
Po ju bien flokët akoma pa ardhur vjeshta, jsi të shpëtoni me 2 super maska natyrale Rikthimi në punë apo shkollë në shtator risjell edhe një proces që thuajse e kishim harruar, rënien e flokëve. Kjo e fun
Aksident me katër të vdekur në Greqi, mes tyre një 19 vjeçare shqiptare Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Prevezë, Greqi. Një aksident mes dy automjeteve ka shkaktuar katër
Para se ta hidhni, mësoni çfarë duhet të dini për të verdhën e vezës Shumë e pasur me proteina, veza është ushqimi më i shpejtë dhe më i lehtë për të marrë të gjitha lëndët ushqimore në çdo
Ndërroni recetën e mëngjesit, vezë të ziera të mbushura me majonezë Kjo është një recetë e vjetër, artizanale, që i kthen vezët e mbushura në një pjatë shumë speciale. Përbërësit: 4
10 këshilla jete që do ta ndryshojnë mënyrën si i shikoni gjërat e zakonshme Këshillat për problemet e jetës së përditshme janë gjithmonë të dobishme. Njerëzit grumbullojnë aq shumë përvojë në b
Karrota dhe vezë, sekreti për të reduktuar rrudhat Kontakti i vazhdueshëm me kushtet e jashtëme atmoferike, mimikat e një sërë faktorësh të tjerë, ndikojnë drejtpërdrejtë
Si të hani vezët tuaja në mëngjes, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit Keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë kanë parashikuar yjet për ju, te paktën në mëngjes? Ose se çfarë do hani për mëngj
Kjo është macja me fytyrën me dy ngjyra (FOTO LAJM) Një anomali gjenetike, ose një çrregullim gjenetik, është një sëmundje që shkaktohet nga një lloj mutacioni ose ndryshim
Disa djem i thyen vezët me tulla, mjellma nënë ngordh nga trishtimi Mjellmat edhe pse jemi mësuar t'i shohim ashtu të bukura dhe të gëzueshme, shkenca thotë se ndodh që nga trishtimi të nd
Bleu vezë në supermarket por më pas u bë me tre rosakë Një grua në Britani u bë me 3 rosakë të quajtur Beep, Peep dhe Meep, të cilët çelën nga vezë që kishte blerë në supermar
Fotografitë e rralla zbulojnë dhjetëra mijëra breshka pranë ishullit të largët të Paqësorit (FOTO LAJM) Pamje mahnitëse të breshkave migruese mund të tregojnë një nga gëmushat më të mëdha të breshkave të detit të kapura ndon
Ikona e bukurisë, çfarë hante për mëngjes Marilyn Monroe Shkonte ne shtrat duke "veshur" vetëm dy pika nga parfumi i saj i preferuar, por çfarë hante ikona e mrekullueshme e kin