999 rezultate për

vevcan

Humbi zgjedhjet lokale, dorëzon postin e kryekomunarit por jo edhe karrigen Ish kreu i komunës së Vevçanit, Cvetomir Ugrinovski gjatë largimit të tij nga komuna ka marrë me vete dhe karriken në të
Euroambasadori Zhbogar viziton Strugën dhe Vevçanin Ambasadori i BE-së në Shkup, Samuel Zhbogar, do të vizitojë sot komunën e Strugës ku do të pritet nga kryekomunari Musta
Banorët e Vevçanit protestuan me qirinj të ndezur Një numër i madh i banorëve të Vevçanit dhe fshatrave përreth janë grumbulluar para selisë së EVN-së në Strugë që të shp
Çelen karnavalet e Vevçanit, festohet ndërrimi i moteve Në lokalitetet e Vevçanit të Poshtëm dhe të Epërm kanë nisur zyrtarisht karnavalet. Kjo festë e cila njihet si Vasilica,
Gruevski viziton Strugën Kryeministri Nikola Gruevski do të qëndrojë sot për një vizitë zyrtare pune në Strugë dhe në Vevçan. Qeveria njoftoi
Kërkohet kthimi i dënimit me vdekje Në Vevçan është ngritur një iniciativë për kthimin e dënimit me vdekje, kur kemi të bëjmë me raste të rënda të veprave p
Ja çfarë po ndodh me vrasësin e dyfishtë në Vevçan Policia e Strugës ka ngritur kallëzim penal për veprën penale "vrasje" ndaj Z.S, 56-vjeç nga Vevçani. Atij i është ca
Përqeshje e politikanëve në karnavalet e Vevçanit Larmija e Karnavaleve të Vevçanit kanë dërguar mesazhe politike. Pjesëmarrësit në karnavale nuk kanë nguruar të përqesh
"To Vima": Karnavalet e Vevçanit fyen Greqinë Disa media greke kanë reaguar lidhur me maskën e shfaqur në karnavalin e Vevçanit, ku inskenohet varrosja e Greqisë, duk
Karnavalet e Vevçanit "tallen" me Greqinë dhe Obamën (FOTO LAJM) Një skenë e improvizuar e djegies dhe varrosjes së Greqisë dhe anëtarëve të "Agimit të Artë" ka qenë pjesë e Karnavaleve
Tërmet në Strugë dhe Ohër Një tërmet me magnitudë prej 3.6 ballë të shkallës të shkallës Rihter ka goditur rajonin e Strugës, Ohrit dhe Vevçanit.
Ilievski nuk pendohet për fyerjet Në Strugë ende nuk po gjehet zgjidhje e çështjes së fyerjeve antishqiptare dhe anti-islame të cilat u shkaktuan në karne
Kreu i Vevçanit merr letër, mund të paditet Risto Vollkovski, ka kërkuar nga kryetari i Komunës së Vevçanit që besimtarëve mysliman t’u kërkojë falje për shkak të f
Vevçani i ka fajet Kryetari i Strugës, Ramiz Merko, ka thënë është takuar me përfaqësues të bashkësive lokale nga fshatrat përreth, që nga
Rritet "islamofobia" në Maqedoni Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë (BFIM), përmes një deklarate me shkrim ndjehet thellësisht e prekur me ofendimet nd
BFI reagon kundër Karnevalit të Vevçanit - “Vendosën penis mbi flamurin islam” Muftinia e BFI Strugë në emër të besimtarëve islam nga treva e jonë reagon ashpër lidhur me disa pamje e gjeste anti isl
Gruevski udhëheq politikë jotolerante dhe nacionaliste Kreu shtetërorë i Maqedonisë udhëheq politikë jotolerante dhe nacionaliste, akuzoi sot partia greke Nea Demokratia pas d