999 rezultate për

veturave

Sipas këtij studimi ata që lëvizin me Mercedez ose BMW janë "idiota" ‘Journal of International Psychology’ ka bërë një hulumtim në lidhje se si njerzit i shikojnë ata persona të cilët kanë
Zjarri vijon të shkatërrojë pyjet rreth Shkupit Zjarri i cili dje kishte shpërthyer mbi fshatin Straçincë të Malit të Zi të Shkupit, ende është aktiv. Siç njoftoi dj
Audi shpallet firma më e mire në kategorinë "Pronarë të kënaqur" Sipas hulumtimeve të JD Power, prodhuesi gjerman i veturave për të dytin vit me radhë ka shënuar rezultate të shkëlqyera
Seks në makinën me targa zyrtare (VIDEO) Keqpërdorimi i makinave shtetërore në Republikën e Kosovës po vazhdon të ndodhë nga zyrtarë të ndryshëm. Mirëpo, përp
Sherr me “edukatë”, dy të rinjtë bëhen hit në internet (VIDEO) Nëse ka një sherr që padyshim ka tërhequr vëmendjen e gjithë rrjetit është ajo në videon që shoqëron lajmin. Dy djem
Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare: Zv/ministri viziton Shqipërinë me dy vetura Keqpërdorimi i veturave zyrtare është një dukuri që ndodh tash e një kohë të gjatë. Janë të shpeshta raste kur me vetur
Aksident në Gjakovë, katër të plagosur Dje në fshatin Kornicë të Gjakovës ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë mbetur të plagosur katër persona, njëri prej
Bie importi i makinave Kufizimi i importit të veturave më të vjetra se dhjetë vjet hyri në fuqi më 1 janar 2018, me arsyetimin se në Kosovë po
Bie importi i makinave tëvjetra në Kosovë Nga 1 janar i këtij viti të gjitha veturat e kategorisë më të vjetra se 10 vite dhe ato që nuk kanë motor të standardit
Zyrtarët e ministrisë të Jevtiq përdorin makinat e shtetit jashtëligjshëm Ministria për Kthim dhe Komunitete të cilën e drejton ministri nga Lista Serbe, Dalibor Jevtiq, ka bërë një varg shkelje
Numri i madh i veturave të paregjistruara e lë Kosovën pa Karton të Gjelbër Numri i madh i veturave të paregjistruara është bërë problem për vendet që duan ta ndihmojnë Kosovën për marrjen e karto
Ky është qyteti i parë që ndalon veturat me naftë Hamburgu do të hyjë në histori si vendi i parë që ndalon kalimin e kamionëve dhe veturave me naftë në disa nga rrugët e
Shqiptarët e Kosovës braktisin Shqipërinë, shkojnë për pushime në Maqedoni Kolona të gjatë të veturave janë krijuar në kufirin Kosovë-Maqedoni, respektivisht në pikën kufitare në Han të Elezit.
Makinat gjermane ne naftë mund të pushtojnë Ballkanin Perëndimor Periudhën që vjen pritet rritje e importit të veturave dizel nga Europa meqë Gjermania ka dhënë leje që vetë kryetarët e
Gjermania ndalon automjetet dizel Gjykata Federale Administrative në Gjermani iu kundërvu qeverisë duke u dhënë dritën jeshile autoriteteve vendore në qyt
Këthehet nga fillimi për arsye banale gjykimi i rastit të “veturave së EULEX-it” Tre vjet janë bërë që kur ka filluar procesi gjyqësor ndaj 27 aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të akuzuar për djegi
Rrebeshet e shiut bllokojnë segmenti tek Ura e Viroit në Gjirokastër Dita e sotme është shoqëruar me reshje të dendura shiu pothuajse në të gjithë vendin. Autoriteti Rrugor Shqiptar me
Një ditë pas nisjes së qarkullimit të makinave, përmirësohet cilësia e ajrit Cilësia e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë dukshëm me mirë krahasuar me javë më parë, kur kryeqyteti i Kosovës bënte p
Nuk pranojnë ndalesën por arrestohen Një person është arrestuar nga Policia së Kosovës, pasi mbrëmë rreth orës 21:00 nuk ka respektuar ndalesën për qarkullim
Vazhdon bllokimi i rrugëve në Prishtinë Edhe sot është duke u zbatuar vendimi për ndalimin e veturave që të mos hyjnë në qendër të Prishtinës. Në lagjen ‘Dar