999 rezultate për

vettingut

Gjykata e Strasburgut jep vendimin e parë për procesin e Vettingut Gjykata e Strasburgut ka dhënë vendimin e parë për Vettingun në Shqiperi. Vendimi i referohet rastit të ish-anëtares së
Dha dorëheqjen para se t'i ushtrohej Vettingut, Bendo mbetet jashtë drejtësisë për 15 vite olegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot që të lerë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për përjasht
U shkarkua nga KPK, gruaja e Ardian Fullanit humbet betejën edhe në KPA Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë Arjana Fullani ka humbur betejën me KPA. Kolegji posaçëm i apelimit ka cilësuar të d
Prokurorja Afërdita Ndoi i shpëton sitës së Vettingut Afërdita Ndoi është konfirmuar në detyrë pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë pasi e ka kaluar vettingun. Komisioni i
Nis seanca e Vettingut, Donika Prela nuk paraqitet Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka nisur sot seancën për procesin e vettingut ndaj ish-drejtues së Prokurorisë për Krimet e
Sot përballë Vettingut, si u rrit 18 herë pasuria e Fatmira Hajdarit Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Fatmira Hajdari, do të përballet të hënën, më 15 qershor, me Komisionin e Pavarur të Kual
Zbardhet dokumenti, komisionerja e vettingut kallëzohet në SPAK (FOTO LAJM) Ditwn e sotme është depozituar një tjetër kallëzim në SPAK për një komisionere të KPK. Alma Fasko është kallëzuar si
Ish-ministri zbulon "çunat problematikë" të Vettingut: Nuk është vetëm Luan Daci Ish-ministri i drejtësisë Ylli Manjani ditën e sotme i është drejtuar shefes së ONM-së, Genoveva Ruiz Calavera, pas dekl
Pas Dacit, listës "së zezë" të Vettingut i shtohen dhe dy gjyqtarë të tjerë Prokuroria pritet të publikojë në ditët në vazhdim të dhëna komprometuese edhe për dy gjyqtarë të tjerë në organet e vet
Vendimi: Luan Daci jashtë trupës gjyqësore të Vettingut, shkak hetimi për falsifikim Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka pranuar kërkesën e Prokurorisë Speciale SPAK dhe i ka
A do të djegë këtë herë "zjarri" i Vettingut? Zyrtarët e lartë të Policisë që do të kalojnë në "sitë" Këtë herë në sitën e Vettingut do të kalojnë zyrtarë me grada të larta në Policinë e Shtetit, përfshirë edhe Drejtorin e
Kush janë 120 gjyqtarët e prokurorët që do të kalojnë në sitën e Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar sot listën e re me 120 gjyqtarë e prokurorë që do të kalojnë në Vetting
EMRAT/ Del lista e dytë, drejtuesit e lartë të policisë dhe gardës që i nënshtrohen vettingut Hedhja sërish e shortit ka nxjerrë listën e dytë të drejtuesve të Policisë së Shtetit dhe Gardës së Republikës që do t'i
Nuk justifikoi 39 mijë euro pasuri, vettingu përjashton një tjetër prokuror Një tjetër vendim përjashtimi nga Drejtësia është marrë këtë të hënë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit për një prokuror.
Gentian Osmani u shkarkua nga Vetingu, KLP shpall vakancën Prokuroria e Përgjithshme kërkon kandidatë që duhet të zëvendësojnë në detyre pranë KLP ish prokurorin Gentian Osmani.
Del lista, drejtuesit e lartë të policisë dhe gardës që i nënshtrohen vettingut Kanë dalë emrat e parë të funksionarëve të lartë të Policisë së Shtetit dhe Gardës së Republikës që do t'i nënshtrohen v
470 noterë pritet ti nënshtrohen "vettingut" Të gjithë noterët në vend janë përfshirë nga vrulli për të përpiluar dosjen personale dhe për ta dorëzuar më tej pranë m
Berisha i kërkoi Ramës publikisht bërjen e testit të drogës, si u përgjigj kryeministri Sali Berisha i bëri një pyetje Edi Ramës gjatë emisionit të mbrëmshëm “Opinion”. Berisha i kërkoi Ramës nëse është i gat
Rama: Unë, Iliri, Monika, Saliu dhe Luli të bëjmë vettingun Kryeministri Edi Rama sfidoi publikisht dy kryetarët e partive të mëdha të opozitës për vettingun e pasurisë së politika
Precedenti i rrezikshëm i vettingut me rastin Prela Me datë 5 shkurt, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i udhëhequr nga Roland Ilia si kryesues, Valbona Sanxhaktari relato