999 rezultate për

vettingun

Jep dorëheqjen pa kaluar Vettingun gjyqtari i Apelit Astrit Haxhialushi, gjyqtar në Gjykatën e Apelit ka dhënë dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë për arsye shëndetësore.
Ambasada amerikane bën njoftimin e rëndësishëm mbi Vettingun, SPAK-un dhe BKH-në (VIDEO) Ambasada Amerikane në faqen e saj zrtare në Facebook, ka ndarë një mesazh ku flet për reformën në drejtësisë, si po zbat
KED nis intervistimin e kandidatëve për Kushtetusen Ashtu sikundër u raportua dhe ditën e djeshme, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mb mblidhet sot për të zgjidhur "h
Kryetari i Gjykatës kaloi Vettingun, ankohen ndërkombëtarët Ndonëse kaloi Vettingun, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kërkon ankimimin e vendimit të KPK për kreun e Gjykatës A
Kreu i KLP paralajmëron çështje të nxehta të SPAK për shtatorin Sipas kreut të Kryetarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë Gent Ibrahimi, thotë se në shtator do të nisë puna në SPAK
Gjyqtari me titull "Profesor" nuk kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendos shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Ilir Mustafaj. A
Nuk kaloi vettingun, Altina Xhoxhaj ankohet në Strasburg Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj, e cila u shkarkua nga vettingu ka bërë ankesë në Gjykatën e Strasbu
Kandidat për Kushtetuesen, gjyqtari me titull "Profesor" përballet me Vettingun (FOTO LAJM) Vazhdon procesi i vettingut ku këtë rradhë pritet të paraqitet në seancën e dytë Ilir Mustafaj, gjyqtar u Gjykatës së Ti
Drejtuesja e Prokurorisë Elbasan, Enkelejda Millonai kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë këtë mëngjes verdiktin e tij drejtuesen e Prokurorisë së Elbasanit. Sipas
Kalon vettingun prokurori që kapi 613 kg kokainë Prokurori i Krimeve të Rënda Edvin Kondilin ka kaluar gjatë ditës së sotme vettingun pas vendimit pozitiv të KPK-së.
Merret vendimi përfundimtar për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi pasditen e kësaj të mërkure rrëzimin e vendimit të KPK-së për gjyqtarin e Gjy
Rama i përgjigjet deklaratave të Metës lidhur me Vettingun Ditën e sotme presidenti i vendit, Ilir Meta bëri disa deklarata lidhur me Reformën në Drejtësi. Sipas tij nuk mund t
Rama: Unë, Iliri, Monika, Saliu dhe Luli të bëjmë vettingun Kryeministri Edi Rama sfidoi publikisht dy kryetarët e partive të mëdha të opozitës për vettingun e pasurisë së politika
Kalon vettingun drejtuesi i prokurorisë së Tropojës Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Tropojës Artan Shtrungza. Tr
Rikthehet konflikti? Meta kthen në Kuvend Vettingun në polici Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin që ka të bëjë me vlerësimin kalimtar dhe pe
Skandali me burrin e Felajt, s'ka kush ia bën vettingun Emërimi i Bledar Valikajt si prokuror në Prokurorinë e Tiranës nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka krijuar një ngërç “
"Do t'ju bëj Vettingun PD-ja", Basha i ashpër me prokurorët që dërguan Salianjin në gjykatë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të çuar për gjykim dosjen “Babalja”
Të gjithë presin vettingun, bandat lajnë rëhat hesapet mes tyre Prej disa muajsh, Shkodra është kthyer në një Palermo të vërtetë të viteve të errëta të luftës së mafias. 11 të vrarë, d
Xhafaj del kundër Lleshjat, a ka një përplasje të fshehtë? Ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, që udhëhoqi miratimin e ligjit të Vettingut në Policinë e Shtetit ka kritikuar r
Kush janë personat që do të kryejnë Vettingun në Polici Ministria e Brendshme ka bërë të ditur të gjithë emrat që janë përzgjedhur në radhët e kandidatëve pwr komision të jasht