999 rezultate për

vettel

Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Francës Lewis Hamilton është fituesi i Çmimit të Madh të Francës. Piloti britanik i Mercedesit arriti t’i linte pas të gjithë
Sebastian Vettel triumfon në Çmimin e Madh të Kanadasë Sebastian Vettel, arriti të triumfonte duke fituar Çmimin e Madh të Kanadasë. Gjermani e nisi garën nga pole position dh
Vettel thyen rekord në provat zyrtare, niset i pari në Kanda Sebastian Vettel u rendit i pari në provat zyrtare në Çmimin e Madh të Kanadasë. Ai zuri “pole-position” pas një xhi
Vettel: Nuk kam çfarë të them për Verstappenin Ishte në vend të tretë, kishte vështirësi me gomat dhe po mbrohej, por Sebastian Vettel dukej se do të ngjitej në podium
Ricciardo triumfon në Shangai falë strategjisë së Red Bullit Daniel Ricciardo është triumfuesi në Çminin e Madh të Kinës në Formula 1. Australiani i Red Bullit edhe pse e nisi n
Sebastian Vettel fiton garën në Bahren, Hamilton në podium (VIDEO) Sebastian Vettel ia ka dalë të fitojë edhe garën e Bahreinit. Gjermani ka qëndruar brenda pritshmërive pasi është nisur
Vettel sinjale për largim Ferrarit: Kemi humbur ritmin Sebastian Vettel tregoi vlerat e tij që në garën e parë të Formulës 1. Gjermani triumfoi në Çmimin e Madh të Australisë
Vettel i ngazëllyer pas garës së parë për 2018-tën Sebastian Vettel ishte i ngazëllyer pas garës së parë të vitit në Çmimin e Madh të Australisë. “Shkoi gjithçka mirë,
Vettel vetëm 114 të mijtat më i shpejtë se Hamilton Nis me duelin Sebastian Vettel -Lewis Hamilton fundjava përmbyllëse e Botërorit të Formula 1. Në sesionin e parë të
Vettel ndien ndryshimin: Po përmirësohemi Në Abu Dhabi këtë fundjavë do të mbyllet Botërori i Formula 1 për Vitin 2017. Në konferencën për shtyp përpara Çmimit të
Vettel triumfon në Brazil, lë mbrapa Bottas dhe Raikonen (FOTO LAJM) Sebastian Vettel ka fituar në Çmimin e Parë të Interlagos së Brazilit me Bottas dhe Raikkonen që do ta shoqërojnë në pod
STATISTIKË / Hamilton barazon trofetë me Vettel Lewis Hamilton ka triumfuar në Formula 1, duke fituar titullin e katërt në karrierë. Lewis Hamilton i Mercedesit ka s
Hamilton shpallet kampion i Formula1 I duhej vendi i 5-të, për t’u shpallur kampion, por Lewis Hamilton e ka fituar titullin Kampion Bote në Formula 1 nga ve
Provat zyrtare/ Vettel perfekt, niset i pari në Meksikë Kanë përfunduar provat zyrtare të Çmimit të Madh të Meksikës, në Formula 1 dhe Sebastian Vettel ka qenë fituesi i tyre.
Vettel nuk dorëzohet: Me Ferrarin, gjithcka është e mundur! Sebastian Vettel është në ndjekje të Hamilton, me Ferrarin i tij që në pistën japoneze të Suzukas nuk ka shënuar një fit
Pas çmimi i Madh i Malajzisë, Sebastian Vettel replika me Alonson Çmimi i Madh i Malajzisë në Formula 1 këtë fundjavë rezultoi pozitiv për Sebastian Vettel për faktin se gjermani u nis n
Hamilton ironizion: Me të vërtetë mendoni se Vettel është më i mirë se unë? Ngasësi i Formula 1, Lewis Hamilton, ka bërë një pohim kontrovers. Hamilton ka kohë që është në luftë me Vettelin dhe di
Ferrari rigjen buzëqeshjen, Vettel “pole position” në Singapor Në pistën e Marina Bay, piloti Sebastian Vettel me Ferrari siguroi sot pasdite “pole position”, të vlefshëm për garën e
Ferrari dominon në Monaco, triumfon gjermani Vettel Sebastian Vettel ka fituar Çmimin e Madh të Monacos. Piloti gjerman i Ferrarit la pas shokun e tij të skuadrës, Kimi Rai
Hamilton triumfon në Spanjë, fiton duelin spektakolar me Vettel (VIDEO) Leëis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Spanjës, pas një dueli shumë të bukur me Sebastian Vettel. Piloti britanik