999 rezultate për

veto

Veton Surroi: Korrigjimi i kufijve është rrezik për shqiptarët (VIDEO) Publicisti Veton Surroi, në një intervistë për Zërin e Amerikës, deklaroi se hapja e konceptit për korrigjim të kufijve
Argjentina në prag të legalizimit të abortit Dhoma e ulët e parlamentit të Argjentinës ka mbështetur një legjislacion që kthen abortin në veprim ligjor në 14 javët e
Veton Surroi flet për UÇK-në Publicisti Veton Surroi ka theksuar se miti për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), është zhvilluar në kohën kur funks
Bullgaria mohon gjithçka: Spanja s’ka përdorur veto për Kosovën në Samitin e Sofjes Në mediat spanjolle, ka qarkulluar lajmi se kryeministri spanjoll Rajoy, nuk kishte pranuar ta nënshkruante një tekst që
Veton Surroi me letër deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës nga Veton Surroi - Të nderuar zonja dhe zotërinj deputetë, Po ju shkruaj me shqetësimin e krijuar me rastin e arr
Hoxhaj: Lista Serbe të mos na bllokojë themelimin e ushtrisë Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencë për medie lidhur me miratimin e djeshëm në Kuvend të marrëveshjes së
Zyrtari amerikan trondit serbët në Beograd: S'ka veto për ushtrinë e Kosovës Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Wess Mitchell, tha të mërkurën në Beograd se askush nuk mund të vërë veto ndaj the
Zv.ministri i shkarkuar sulmon të afërmin, nuk të flas më kurrë me gojë Zëvendësministri i Arsimit, Mustafë Myrtaj, i shkarkuar dje nga kryeministri, ka thënë se nuk ka marrë asnjë arsyetim pë
Idrizi: Shqipëria po lëshon sovranitet për të hequr veton e Greqisë Para pak ditësh ministri grek Kotzias ishte në një vizitë në Korçë, ku pati takim me ministrin Bushati, por diskutimet m
Vetofrohet Allardyce i gatshëm për drejtimin e Evertonit Big Sam është gati të rikthehet në stol. Ish-trajneri i kombëtares angleze, Sam Allardyce, ka thënë “ok” për t’u rik
Anëtari i KQZ-së: Për këtë arsye Veton Surroi e urren Drenicën lir Gashi, anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga Partia Demokratike e Kosovës, ka kërkuar të dijë nga publicisti
Rusia përdor veton për të bllokuar hetimet rreth sulmeve kimike në Rusi Rusia ka vënë veton ndaj rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së, gjë e cila ofronte zgjerimin e mandatit të misio
Haradinaj dënon gjuhën raciste të këtij zyrtari Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, zhvilloi mbledhjen e saj të katërt me radhë. Në kuadër
Deputeti Berisha ngel pa fjalë nga fyerjet e Kryeshefit për Mbrojtjen e Mjedisit Deputeti nga komuniteti egjiptian,Veton Berisha ka ngelur pa fjalë nga fyrja që Kryeshefi Ekzekutiv i Agjensisë për Mbro
Presidenti polak vendos veton ndaj reformës në drejtësi Presidenti polak, Andrzej Duda, vendosi sot veton ndaj Ligjit për Gjykatën e Lartë dhe Këshillin Kombëtar të Magjistratu
Pas Albin Kurtit, arrestohen dy aktivistë të VV-së Dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje janë arrestuar nga Policia e Kosovës. Ljamin e kanë bërë të ditur nga kjo lëvizje
Rusia sfidon sërish SHBA-të, ja për çfarë vë veton në OKB Rusia nuk e lejoi që Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara të dënojë provën e fundit raketore të Koresë së Veriut,
Zemërim në OKB: Rusia përdori veton kundër rezolutës për Sirinë Rusia e ka përdorur veton kundër një draft rezolute mbrëmë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, e cila kishte për qëllim
Rusia i vendos veton rezolutës së OKB-së për Sirinë Projektrezoluta e prezantuar nga Franca, Britania e Madhe dhe SHBA-të në Këshillin e Sigurimit të OKB-së që kërkon bashk